Czarny Tydzień – Kawowy Przegląd Prasy #28

Czarny Tydzień Kawowy Przegląd Prasy

Dużo kawowego na świecie się działo ostatnio. Albo może bardziej światowo, bo generalnie wszystko sprowadza się do USA, czyli Mistrzostwa Świata Baristów oraz targi kawowe SCAA. I o tym, między innymi, w dzisiejszym Czarnym Tygodniu. Zapraszam!

1. Youtube.com/CreativeMornings – Paweł Trzciński – Creaive Mornings to cykl spotkań z ekspertami z różnych dziedzin, tak by poszerzyć swoje horyzonty myślowe, dowiedzieć się czegoś nowego z zakresów, których nie znamy. Warszawscy organizatorzy CM zaprosili Pawła Trzcińskiego, by ten poopowiadał o kawie.

2. Coffeeproficiency.com – Instrukcja obsługi kawy – Zgrabnie zebrane podstawowe informacje na temat kawy, jej odmian botanicznych i typów obróbki.

3. Sprudge.com – nowe młynki na targach SCAA – Skoro targi, to nie mogło zabraknąć nowości sprzętowych. Serwis sprudge.com zebrał kilka nowości młynkowych i uszeregował je w kolejności od najdroższego do najtańszego. Warto obejrzeć!

4. Baristahustle.com – Mieszać czy nie mieszać? – Rozważania na temat mieszanek kawowych – czy warto się nimi interesować i na co dobrze jest zwrócić uwagę.

5. Sprudge.com – najdroższe, najlepsze, najciekawsze – Każdy miłośnik kawy chętnie któryś z tych ekspresów widziałby w swojej kuchni. Cóż. Pomarzyć zawsze można…

6. Livestream.com – Mistrzostwa Świata Barista – Jeżeli ktoś jeszcze nie widział, może nadrobić zaległości i obejrzeć finałowe występy szóstki najlepszych baristów na świecie podczas Mistrzostw Świata Barista 2015, które odbyły się w zeszłą niedzielę w Seattle.

7. Facebook.com/Królikarnia Cafe – Warsztaty z alternatyw – W najbliższą niedzielę, tj. 26.04, w warszawskiej kawiarni Królikarnia Cafe odbędą się warsztaty z parzenia kawy w dripie i chemeksie. Warto zajrzeć i podpatrzeć, zwłaszcza, że wstęp jest bezpłatny.

Muzycznie chciałbym Wam zaproponować dziś Kaleidoscope i utwór Psychemagik Remix

Drugą propozycją natomiast jest niezmiennie i niezmiernie podobające mi się Karmelove od Marceliny…