Czarny Tydzień – Kawowy Przegląd Prasy #44

Czarny Tydzień Kawowy Przegląd Prasy

Niestety, nie ma mnie teraz na Blog Forum Gdańsk, nie udało mi się zakwalifikować, by dostać się na tę elitarną imprezę. Może za rok sobotni wpis trafi do Was z Gdańska. Teraz jednak prosto z deszczowego Lublina zapraszam po najświeższe i najciekawsze wieści ze świata kawy.

  1. sprudge.com – świeża kawa to mit? – bardzo ciekawy wywiad z chemikiem, profesorem Chahanem Yeretzainem, który w nauce poświęcił się właśnie badaniu pojęcia świeżości produktów spożywczych. Według niego sprawa świeżości kawy jest pojęciem mocno subiektywnym i zależy od wielu czynników.
  2. thefowndry.com – kawowe wynalazki – kilkanaście urządzeń i akcesoriów kawowych, które intrygują ciekawymi rozwiązaniami i pomysłami. Może nie wszystko jest moim zdaniem trafione, ale kilka perełek na pewno znajdzie się.
  3. perfectdailygrind.com – kawowe single – w skrócie – skondensowana wiedza o kawach jednorodnych. Czym są, dlaczego dobre single są tak smaczne i tak cenne? Odpowiedzi szukajcie właśnie w tym tekście.
  4. dailycoffeenews.com – zbuduj swoją palarnię – w poprzednim Czarnym Tygodniu proponowałem Wam artykuł dotyczący rozwiązań przy projektowaniu własnej palarni kawy. Dziś druga część.
  5. sprudge.com – celebrytka, lalka Barbie o kawie… – wywiad z lalką Barbie występującą na instagramowych zdjęciach? Pozostawiam Was sam na sam z lekturą i oceną.
  6. gentlemanchoice.pl – 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o kawie – na łamach tego portalu pojawił się mój gościnny artykuł streszczający kilka kawowych mitów krążących wśród ludzi. Zapraszam do lektury!

Pod to wszystko proponuję Wam kawałek Who Got the Funk od SoDrumatic:

A także Cheese Naan w wykonaniu La Fine Equipe:

To by było na tyle na dziś. W poniedziałek natomiast zapraszam po nowy, blogowy artykuł, a w dalszej części tygodnia pojawi się także kolejny test sprzętu. Do zobaczenia!