Ales i Radek – twórcy znanego projektu European Coffee Trip chcą za rok zaskoczyć nas filmem dokumentalnym o Aeropressie. To jedno z najpopularniejszych i najmłodszych urządzeń do parzenia kawy podbija świat w niesłychanym tempie. Dlaczego? W czym tkwi fenomen? Tych odpowiedzi będą poszukiwali w swoim Dziele Aeropress Movie.

Po trzech latach tworzenia krótkich filmów o kawie zauważyliśmy niebywałe zainteresowanie Aeropressem wśród wielu ludzi. – Ales Pospisil, ECT.

Wtóruje mu Radek Nozicka, drugi z twórców European Coffee Trip i jednocześnie reżyser powstającego filmu o Aeropressie.

Jednym z naszych największych marzeń było nakręcenie filmu dokumentalnego o tematyce kawowej. Jesteśmy zauroczeni historią, jaka stoi za Aeropressem, dlatego postanowiliśmy wystartować z kampanią crowdfundingową, współtworząc film z innymi miłośnikami kawy.

 

Historia Aeropressu sięga 2005 roku, gdy wynalazł go twórca… zabawek, Alan Adler. Prostota konstrukcji, wszechstronność i łatwość użycia szybko spowodowały, że Aeropress stał się hitem zarówno wśród zwykłych miłośników kawy, jak i pośród profesjonalnych baristów. Po kilkunastu latach produkcji tego niepozornego urządzenia, na świecie sprzedano miliony egzemplarzy.

Ludzie wspinają się z Aeropressem na szczyty gór, przyrządzają kawę pośród fiordów czy na piaszczystych, karaibskich plażach, bądź w domach czy biurach. Wszędzie. Na setki, różnych sposobów. Ta popularność odzwierciedla się co roku w blisko trzech tysiącach uczestników krajowych mistrzostw w parzeniu tą metodą.

Aeropress Movie: film dokumentalny

Film Aeropress Movie Radka i Alesa to historia, która weźmie nas w podróż do Oslo, Seulu czy Palo Alto. Od twórcy, home baristów, przez profesjonalistów i mistrzów. Z Alanem Adlerem, Timem Wendelboe, Timem Williamsem czy Michalem Molcanem.

Celem jest stworzenie filmu do jesieni przyszłego roku i jego premiera podczas Mistrzostw Świata Aeropress 2018.

 

Kampania: Kickstarter

Facebook: fb.com/Aeropressmovie

Instagram: instagram.com/Aeropressmovie

YouTube: youtube.com/europeancoffeetrip

Kontakt dla mediów: Ales Pospisil, ales@europeancoffeetrip.com

Artykuł opracowany na podstawie materiałów prasowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.