Pora wyłonić kolejnych Mistrzów Polski! Tym razem, na horyzoncie, Coffee in Good Spirits oraz druga edycja Polish Comandante Championship. Warto zatem zarezerwować sobie czas na pierwszy weekend czerwca i przyjechać do Hard Beans w Opolu, zobaczyć zmagania najlepszych!

Mistrzostwa Polski Coffee in Good Spirits 2018

Z niecierpliwością czekam na Mistrzostwa Polski Coffee in Good Spirits. Nie tylko dlatego, że w tej konkurencji łączy się dwie, pyszne rzeczy – kawę i alkohol! Jestem bardzo ciekaw zaciętej walki o mistrzostwo. Są to zawody, w których mamy dobre tradycje – wicemistrzostwo świata wywalczone przez Marcina „Makiato” Wójcika oraz rok temu, w Budapeszcie, trzecie przez Mateusza Szuchnika. W tym roku Mateusz będzie bronił swojego krajowego tytułu i znając go, na pewno nie odpuści. Z drugiej strony, na scenie pojawi się także Agnieszka Rojewska, znana z tego, że gdyby nagle wystartowała, na przykład, w Mistrzostwach Świata w Krojeniu Prosciutto, w ciemno można byłoby obstawiać jej podium. Taka z niej mistrzowska kobieta.

mateusz szuchnik
Mateusz Szuchnik podczas ceremonii wręczenia nagród na Mistrzostwach Świata Coffee in Good Spirits 2017 w Budapeszcie. /fot. własne

Myślę także, że pozostałych siedmiu zawodników nie podejdzie do tematu i tak z nimi nie wygram i pokażą na co ich stać. Tym bardziej, że jest o co walczyć! Prócz tytułu Mistrza Polski Coffee in Good Spirits otrzymuje się zaszczytną rolę reprezentowania Polski na arenie światowej. Tym razem Mistrzostwa Świata odbywają się w Brazylii, równocześnie z Mistrzostwami Świata Latte Art (tam reprezentować nas będzie ponownie Agnieszka Rojewska).

Oczywiście całość zawodów odbywa się pod patronatem polskiego oddziału SCA i według oficjalnych reguł WCE.

mistrzostwa polski coffee in good spirits

 

Druga edycja Polish Comandante Championship

Czerwcowy weekend w opolskiej palarni Hard Beans to nie tylko Coffee in Good Spirits, ale także, po raz drugi, Polish Comandante Championship, czyli zawody organizowane przez firmę produkującą te słynne, ręczne młynki. Idea jest prosta – trzy osoby, trzy młynki Comandante, trzy przelewy. Sędziowie wybierają najsmaczniejszą kawę z całej trójki. Wygrany przechodzi do następnej rundy. Emocji, uwierzcie mi, brakować nie będzie. Rok temu było naprawdę gorąco, a radosna mina ubiegłorocznej zwyciężczyni, Ani Łukasik, mówi wszystko!

 

Do wygrania niepowtarzalny, złoty młynek Comandante oraz wieczny splendor. Warto dodać fakt, że to właśnie Polska jest pionierem w tych zawodach, które miały już kilka edycji w różnych krajach. Zapewne to duża zasługa Krzyśka Barabosza, który ściśle współpracuje z teamem Comandante od wielu lat.

Co jeszcze?

Ponadto w Opolu jeszcze dużo atrakcji, które zadowolą kawowych miłośników. Będą to, między innymi, cuppingi organizowane przez Collaborative Coffee Sources, prezentacje maszyn La Marzocco i filmy z European Coffee Trip. Radek niedawno był w Hondurasie na plantacjach kawy, a także w Tanzanii oraz Brazylii.

Comandante Championship

Oczywiście żadne, porządne zawody tej rangi nie mogłoby się odbyć bez… Barista Party!

Zatem… Będzie się działo! Koniecznie śledźcie wydarzenie na facebooku, by być na bieżąco z wszelkimi aktualnościami dotyczących zarówno Coffee in Good Spirits, jak i Comandante Championship.

Ponadto, miło mi przy tej okazji poinformować, że PopularCoffee obejmuje swoim patronatem obie imprezy!

To co, 2-3 czewrca, Opole, palarnia Hard Beans Coffee Roasters. Widzimy się? A kto nie będzie mógł dotrzeć osobiście, będzie mógł śledzić zmagania zawodników w internecie, przez platformę Livestream.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.