Nawet nie wiem, gdzie mi się podział tydzień między ostatnim Czarnym Tygodniem a obecnym. Też tak macie? Ale nie zostawię Was z pustymi ekranami i zaserwuję Wam kilka czarnych, smacznych i ciekawych newsów podpartych dobrymi, słodkimi zwrotkami. Zapraszam!

1. Polityka.pl – Kawa nie taka straszna – Zdaniem… Amerykańskich Naukowców oraz Amerykańskiego Departamentu Zdrowia kawa nie jest taka niezdrowa, jak się o niej często mówi. Przeciwnie, kawa raczej nie szkodzi, a pomaga, jeżeli już, choć zastrzegają, że z raka ona nie leczy…

2. Inhabitat.com – Zasadź swoj kubek – Na ciekawy pomysł wpadli ludzie, których boli wyrzucanie jednorazowych kubeczków po kawie. Stworzyli oni papierowy kubek, w którego ściankach są… nasiona lokalnej roślinności. Dzięki temu kubek można zasadzić w ziemi i zadbać o zieleń w okolicy.

3. Vimeo.com – Produkcja Chemeksa – Krótki film o historii Chemeksa i jego twórcy, a także o współczesnym procesie produkcji tego znanego na całym świecie urządzenia do zaparzania kawy.

4. WysokieObcasy.pl – Kobieca kawa – Interesująca historia grupy kostarykańskich kobiet, które założyły plantację kawy speciality i stację jej obróbki, wychodząc na wprost przeciwnościom losu.

5. IFLScience.com – Kawa nie taka straszna 2 – Jeszcze jedne doniesienia Amerykańskich Naukowców o wpływie kawy na zdrowie, a konkretnie na ochronę naszego DNA. No i według Tych Amerykańskich Naukowców, kawa jednak może wspomóc leczenie raka…

6. DailyCoffeeNews.com – Blue Bottle Coffee i kawa mielona – Nie sądziłem, że dożyję czasów, kiedy palarnia z kręgów speciality zacznie oficjalnie sprzedawać kawę mieloną. A jednak, amerykańska firma kawowa, Blue Bottle Coffee przejęła Perfect Coffee, co zaowocowało, zdaniem właścicieli, stworzeniem dogodnych warunków do tego, by sprzedawać kawę już zmieloną i zapakowaną tak, by zachować maksimum świeżości nawet przez miesiące.  Dla mnie brzmi to nieprawdopodobnie, ale kto wie…

7. Hario@Facebook – Mieć miedź – Hario zaprezentowało na swoim facebookowym profilu odświeżoną linię swoich najważniejszych produktów, czyli dripera V60 oraz konewki Buono, w ładny, miedzianym kolorze. Pytanie tylko o trwałość oraz o wpływ na smak i zapach wody.

W poniedziałek miała miejsce premiera nowego albumu Ostrego – Podróż Zwana Życiem. Płyty jeszcze nie jest dostępna online w legalnym obiegu, więc jeszcze niczego tu Wam nie wrzucę, ale na pewno to zrobię, gdy tylko to będzie możliwe, bo album jest świetny. Ale póki nie ma, dziś proponuję Wam najpierw Florence + The Machine – What Kind of Man.

Choć krótki, to bardzo energetyczny kawałek, porywający i wpadający w ucho.

Natomiast drugą propozycją jest coś bardziej elektronicznego, czyli remiks Pysha utworu Regenerate od Booka Shade.

Liczę że moje ciekawostki o kawie przypadły Wam do gustu! Po weekendzie mam nadzieję podrzucić Wam nowy, kawowy tekst i opis którejś z moich kaw. Także do zobaczenia!