Portale społecznościowe mają to do siebie, że można poprzez nie znaleźć mnóstwo ciekawych treści, praktycznie z każdej branży. Jest jednak pewien mankament – trzeba być na danym portalu praktycznie cały czas, by nowe artykuły nam nie uciekły w gąszczu tych jeszcze nowszych. Stąd też pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie kumulowanie niektórych ciekawostek w jednym miejscu, które z pewnością nie ucieknie! Zapraszam zatem na pierwszy Czarny Tydzień, czyli przegląd kawowych artykułów okraszonych dobrą muzyką!

 
Od razu zaznaczam, że kolejność jest przypadkowa i niechronologiczna, generalnie z tygodnia, ale nie jest to najważniejszy wyznacznik.
 
1. CoffeeDesk.pl – O kawie rozpuszczalnej – ciekawy artykuł o kawie rozpuszczalnej. Nieco o historii, o składzie oraz o tym, czy rozpuszczalna w ogóle chociaż leżała koło prawdziwej kawy. 
 
 
3. RynekKawy.com.pl – Victor Frankowski – wywiad – w czasie rozmowy padło wiele ciekawych spostrzeżeń i ocen. Dużo pokrywa się z tym, co także i ja pisałem w swoich wpisach.
 
4. BatdorfCoffee.com – dobór właściwego mielenia – Portal zamieścił bardzo czytelną infografikę, dzięki której łatwiej można odnaleźć się w zawiłościach przemiału kawy dla poszczególnych metod zaparzania. Trzeba pamiętać, że to są punkty odniesienia, a nie sztywne reguły! Ale od czegoś trzeba zacząć. 
 
5. BaristaMagazine.com – cztery części o zimnej kawie – Aż czteroczęściowy artykuł o zimnej kawie. W sam raz na lipcowe upały!
 
6. KawiarniaFiltry.wordpress.com – podróże z espresso – cykliczny, krótki wpisik o tym, co ciekawego w młynku mają aktualnie warszawskie Filtry. Opis iście artystyczny i soczysty.
 
7. ŁowcyDesignu@facebook – koniecznie pod kawkę! – małe, a cieszy. Idealnie komponuje się z relaksem przy kawie.
 
A muzycznie dziś dwie propozycje:
 
Po pierwsze, długa, ponad dziesięciominutowa wersja The Golden Age Woodkida, porywająca, soczysta, wciągająca z każdym taktem
 

A tutaj Gramatik Doin’ it z albumu SB1

Na dziś tyle, tak na rozgrzewkę. Następnym razem na pewno będzie więcej!