No i stało się. To już dziesiąty odcinek „Czarnego Tygodnia”. Kawowy przegląd prasy dziś obfituje w ciekawe wydarzenia, między innymi Kawowego Mikołaja. Zapraszam!

1. ThirdWaveWichteln.com – Kawowy Mikołaj – Bardzo, bardzo ciekawa akcja, gdzie możesz zostać tajemniczym, kawowy Świętym Mikołajem. Idea jest prosta – wystarczy się zarejestrować do 30 listopada, a w pierwszym tygodniu grudnia dostaniemy maila z losowo wybranym adresem spośród zarejestrowanych osób. Pod ten adres wysyłamy komuś paczkę lokalnej, świeżej kawy speciality, ziarnistej dedykowanej pod metody filtrowe. A w zamian ktoś inny, być może z drugiego końca świata wysyła Wam kawę. Oczywiście wszystko opiera się na ludzkim zaufaniu. Można zaznaczyć, czy się chce wysyłać kawę za granicę, czy nie. Ja już się zarejestrowałem. Może i Wy się skusicie? Kilka znanych palarni i nazwisk firmuje tę akcję.

2. Sprudge.com – Oficjalne sprzęty na WBC – Znani są już oficjalni sponsorzy sprzętowi Kawowych Mistrzostw Świata (World Barista Championship). Najlepsi Barisci świata będą zmagać się między innymi na ekspresach Victoria Arduino Black Eagle (Nouva Simonelli) oraz młynkach Mahlkönig (K30 Vario, K30 Twin,  EK43). Cudowności!

3. LondonCoffeeFestival.com – zapisy – Można już zapisywać się na London Coffee Festival w sekcji  Coffee Masters.

4. Sprudge.com – Indywidualna LaMa – LaMarzocco umożliwia zakup swojego topowego modelu ekspresu domowego, GS/3 w wersji wysoce zindywidualizowanej. Sprudge dostało na testy właśnie taką LaMę. Jest śliczna, zobaczycie!

5. CupOfSox.com – skarpetki w kubku – ciekawy, młody projekt związany z kawą poprzez kubek. Jednorazowy kubeczek na kawę został zamieniony w opakowanie na designerskie…. skarpetki. Prezetn? Czemu nie.

6. Sprudge.com – japoński sklep – w Los Angeles znajduje się oryginalny, niepowtarzalny sklep związany z Japonią oraz kawą.

Jak przystało na Kawowy Przegląd Prasy, nie może zabraknąć muzyki, którą chciałbym Was uraczyć na weekend. Na początku polecam odrobinę przyjemnych, niskich rytmów. Fakear i utwór Tigers

A jako drugą propozycję, podrzucam Gorillaz – Tomorrow Comes Today. Brzmi naprawdę dobrze!

I to tyle na ten tydzień Przeglądu. Po weekendzie trafi do Was tekst już wprowadzający klimat świąteczny, gdyż czas kupowania prezentów tuż tuż!