Czas tak szybko leci, że o mały włos, a zapomniałbym o dzisiejszym przeglądzie. Ale już do Was leci, świeży i pachnący dobrą kawą i nowością prosto od PopularCoffee blog. Zapraszam na dwunasty już Czarny Tydzień, czyli Kawowy Przegląd Prasy!

1. Solberg&Hansen – Softbrew – Prostota. Tak można określić softbrew, do którego zachęca norweska palarnia Solberg&Hansen w krótkim filmie instruktażowym.

2. Oxx.com – niezniszczalny ekspres – niezniszczalny, terenowy ekspres mobilny. Robi wrażenie. Żałuję jedynie, że jest to wersja na kawę w kapsułkach…

3. Sprudge.com – Kawiarnia w Singapurze – choćby dla takiego miejsca chciałbym pojechać raz do Singapuru. Świetnie zaprojektowana, nowoczesna kawiarnia z dostępem do wielu znamienitych kaw z całego świata.

4. BlueBottleCoffee.com – Nowa Kawiarka – Amerykańska palarnio – kawiarnia, Blue Bottle Coffee (dawny Handsome Coffee) przedstawia swoją reinterpretację klasycznej kawiarki.

5. SlayerEspresso.com – kolejny ekspres – chyba już Wam wspominałem, że strasznie podobają mi się ekspresy Slayera? A jak już są w wersji wysoce zindywidualizowanej… Ech, marzenia.

6. RoadsAndKingdoms.com – od kawiarni do doznań duchowych – Na zachętę i dosadny opis, cytat z artykułu – FOR 38 YEARS, DAIBO HAS BEEN TRANSFORMING COFFEE FROM A CAFFEINE FIX INTO A RELIGIOUS EXPERIENCE.

7. Vimeo.com – Skąd się bierze Kenia – Duńska palarnia kawy, CoffeeCollective przestawia film o tym, skąd się bierze pyszna, kenijska kawa z regionu Kieni.

 

Oczywiście nie zostawię Was bez muzyki.

Gramatik, to dobra muzyka do pracy i na leniwe popołudnie. Niezwykle rytmiczna, wpadająca w ucho.

A drugi utwór, to także Gramatik, ale nasz, polski. Klasyczny, hiphopowy kawałek sprzed kilkunastu lat. Ale nadal trzyma świetny poziom.

I to tyle na dzisiaj. Na kolejny przegląd zapraszam oczywiście za tydzień, w kolejną sobotę!