Kawowy Przegląd Prasy, czyli nic innego jak Czarny Tydzień w końcu doczekał się swojej czternastej odsłony. Z lekkim poślizgiem, ale jest. Ciepły, świeży, pachnący, czarny i melodyjny. Zapraszam!

1. weekend.gazeta.pl – statek z kawą w tle. – Może nie jest to link o kawie konkretnie, ale kawa się tam przewija często. Mowa o fotoreportażu z potężnego transportowca Mayview Mayersk.

2. litfest.ie – Posłuchaj Tima Wendelboe’go na żywo. – Co prawda w Irlandii, ale jednak. W maju, ramach Litfestu będzie można wysłuchać wykładu jednego z najpopularniejszego człowieka świata kawy, roastera – Tim Wendelboe. No i warto przejrzeć program całej imprezy.

3. youtube/For Better Coffee – Moccamaster – film pokazujący na co warto zwrócić uwagę podczas zaparzania kawy w ekspresie przelewowym Moccamaster (jeżeli ktoś lubi czarną kawę, a nie lubi metod manualnych, polecam zainteresować się tym sprzętem).

4. sprudge.com – Mistrzostwa Aeropressowe 2015 – Aeropress staje się powoli ikoną, legendą. Widać to po globalnym zainteresowaniu tym urządzeniem na mistrzostwach każdego szczebla. A plakaty promujące Mistrzostwa Aeropressowe są coraz częściej sztuką, a nie zwykłym informatorem, co widać w tych przykładach na 2015 rok.

5. sprudge.com – Najciekawsze teksty 2014 – Zbiór najsmaczniejszych tekstów portalu sprudge.com. Przewija się tam jeden, bardzo polski wątek!

6. europeancoffeetrip.com – popraw swoje espresso – European Coffee Trip zaprasza do zapisania się na serię wideo-poradników prowadzonych przez Mistrza Świata Baristów, Gwilyma Daviesa, dotyczących zaparzania espresso od A do Z.

7. kukbuk.com.pl – 10 powodów, by nie otwierać własnego lokalu – 10 krótkich porad, które warto przeczytać przed otworzeniem własnego lokalu gastronomicznego.

8. baristamagazine.com – Stary-nowy Mazzer? – słynna firma La Marzocco wypuściła na rynek nowe młynki dedykowane do użytku domowego, wyprodukowane przy współpracy z niemniej słynnym Mazzerem. Pytanie teraz, ile w tym LaMy, a ile starego, poczciwego Mazzera?

No i na koniec nie mogło zabraknąć oczywiście czegoś do posłuchania! Na początek Boomerang Gabina.

Oraz Flying od Hugo Kanta.

To miłego weekendu życzę! Tego pierwszego w 2015 roku!