Czarny Tydzień Kawowy i kolejny przegląd tego, co w świecie kawy i nie tylko, wydarzyło się w ostatnim czasie. A do tego moje muzyczne propozycje pod filiżankę dobrej kawy. Zapraszam!

1. Bonappetit.com – Andrew Knowlton i przewidywania jedzeniowe na 2015 rok – Portal Bonappetit przewiduje, co będzie hitem jedzeniowym i trendem w 2015 roku. Brzmi dobrze, zwłaszcza pozycja numer dwa. Umrę, jak nie spróbuję!

2. WorldAeropressChampionship.com – nowe plakaty! – Przybywają kolejne plakaty, a jak dla mnie mini dzieła sztuki, reklamujące krajowe mistrzostwa w wyciskaniu Aeropressa. Z niecierpliwością czekam, aż pojawi się tam nasz polski plakat, wraz z konkretnymi datami…

3. EuropeanCoffeeTrip.com – Zawodowe porady dla Baristów – Sześć prostych porad dla przyszłych i obecnych baristów. Wszystko po to, by czynić ten zawód lepszym, a co za tym idzie, uszczęśliwiać klientów!

4. BleacherReport.com – Serena Williams i espresso – Trochę z przymrużeniem oka. Znana, światowa tenisistka, Serena Williams w trakcie przerwy meczu, który sromotnie przegrywała, zamówiła espresso. I co? I wygrała. Kawa czyni cuda! (Choć swoją drogą, mam poważne obawy, czy to, co było w tym papierowym kubeczku można określić mianem espresso).

5. Vimeo.com – takiego palenia jeszcze nie widzieliście! – Świetnie zrobiony film, pokazujący jak wygląda proces parzenia kawy. Miejsca, w które zawędrowała kamera, są warte obejrzenia!

6. Maps.google.com – Kawowa Mapa Świata – Osoby zrzeszone w facebookowej grupie Third Wave Wichteln stworzyli bardzo długą, międzynarodową listę kawiarni serwujących wysokojakościową kawę, po czym listę przeniesiono na mapę świata, z konkretnymi adresami. Wybierasz się gdzieś? Zajrzyj koniecznie!

7. HomeBarista.pl – Warsztaty Aeropressowe – macie jeszcze szansę na załapanie się na niedzielne (11.01) warsztaty aeropressowe prowadzone przez Wojtka Rzytkiego. Wszystko w Cafe Plakatówka w Warszawie. Szczegóły w linku.

Dziś tyle wieści, a teraz czas na muzykę.

Na początek fenomenalny duet, Luka Sulic & Stjepan Hauser pod szyldem 2Cellos. Czyli co można zrobić z instrumentami smyczkowymi. Na zachętę Smells Like Teen Spirit. Tak, dokładnie ten Smells…

Druga moja propozycja to Aufgang i Kyrie z albumu Istiklaliya

Mam nadzieję, że spodoba Wam się! Miłego weekendu, niezależnie czy w pracy, czy gdzieś zdecydowanie poza nią!