Kawowe wieści, kawowe newsy, kawowe ciekawostki… I nie tylko. Czyli PopularCoffee i Czarny Tydzień – Kawowy Przegląd Prasy, numer szesnasty. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, do poczytania i do posłuchania. Zapraszam!

1. EuropeanCoffeeTrip.com – Marcin „Makiato” Wójciak – rozmowa z naszym świetnym, krakowskim baristą, wicemistrzem świata w Coffee In Good Spirits, Marcinem „Makiato” Wójciakiem.

2. DailyCoffeeNews.com – Kopi Luwak vs. Panama Geisha – relacja z przebiegu bardzo ciekawego cuppingu, który odbył się w Stanach. W jednej z kawiarni na stole znalazły się „słynny” Kopi Luwak, o którym na pewno wszyscy słyszeliście oraz Panama Geisha, o której pewnie wielu z Was nie słyszało. Warto przeczytać wnioski!

3. Sweden.se – Fika! – Choć z wieloma rzeczami w Szwecji się nie zgadzam, to państwo jednak ma magiczną aurę i przyciąga jak magnes. W Sztokholmie byłem raptem klika dni, a zakochałem się w nim po uszy. Do tego dochodzi miłość Szwedów do kawy i słodkich przekąsek. Jednym słowem Fika! czyli coś więcej niż wypicie kawy i zjedzenie ciastka. Coś, o czym wspominałem Wam już niejednokrotnie – funkcja socjalizacyjna kawy.

4. CoffeeAwesome.net – Tim Wendelboe i jego kawowa droga – ciekawy podcast o tym, jak znany w świecie kawowym, przez niektórych uważany wręcz za Guru i Wyrocznię, Tim Wendelboe przeszedł swoją kawową drogę – od pracy kasjera w sklepie do Mistrza Świata Baristów.

5. TheGuardian.com – O trendzie na rynku kawy – dziennikarze The Guardian wzięli pod lupę kawę rzemieślniczącraftową. Doszli oni do wniosku, że pomimo rosnących cen kawy w sprzedaży detalicznej, kawowi farmerzy wcale nie stają się przez to bogatsi.

6. MensJournal.com – nowy dripowy ekspres – Kolejna propozycja, by zautomatyzować ręcznie polewanego dripa. Urządzenie zapowiada się ciekawie, zwłaszcza, że będzie można kontrolować temperaturę wody. Pytanie, czy Brazen Coffee Brewer będzie w ogóle dostępny w Polsce…

7. YouTube.com/The Birthplace od Coffee – O Etiopii – Kwadrans poświęcony temu, skąd pochodzi kawa, czyli Etiopia.

8. Acaia.co – Aktualizacje – Jeżeli posiadacie wagę Acaia Scale oraz iPhone/iPada, kilka dni temu ukazało się narzędzie do aktualizacji wewnętrznego firmware’u wagi. Aktualizacja wnosi kilka usprawnień, ułatwień i udogodnień. Więcej informacji oraz szczegółowa instrukcja właśnie w tym linku.

A na koniec, jak to zawsze bywa w tym cyklu, muzyka. Różna, bardzo różna.

Wild for the Night, coś cięższego, tłustego, elektronicznego i rapowego.

Moją drugą propozycją na dziś jest Slackwax i utwór Old Sitck in the Mud

Nogi aż same rwą się do potupania i potańczenia. Śmiało!

Miłej lektury!