Sobota, więc po raz siedemnasty zapraszam na Czarny Tydzień – Kawowy Przegląd Prasy. Dziś o odwróconej osmozie, miedzianej konewce, szczęśliwych roślinach oraz kawie 3D. Zapraszam!

1. forum.wszystkookawie.pl – Odwrócona osmoza – Świetnie przeliczone, obliczone, pokazane, rozrysowane i przeanalizowane to, jak działają remineralizatory w przypadku stosowania w domu odwróconej osmozy.

2. express.co.uk – co nieco o kawie – Zbiór różnych ciekawostek, mitów i historii o kawie i z kawą w tle. Lekko z przymrużeniem oka.

3. therightroast.com – o trzeciofalowej kawie – Ładnie przygotowana strona o kawie typu third wave

4. monarchmethods.com – miedziana konewka – Ciężko stwierdzić, czy ta konewka do metod przelewowych jest funkcjonalna, ale na pewno design cieszy zmysły

5. scaa.org – szczęśliwe rośliny – Na stronie Speciality Coffee Association of America znajduje się ciekawy artykuł z pogranicza biologii o tym, czy rośliny (szczególnie kawowiec) jest szczęśliwy i dlaczego.

6. blog.seattlecoffeeworks.com – o obróbce kawy – Artykuł o metodach obróbki kawy, ich specyfice i jej wpływie na smak w filiżance.

7. 3dprint.com – kawa 3D – Ciekawostka – jak wykorzystać drukarkę 3D i algorytmy drukowania do zaparzenia wręcz arytmetycznie wyliczonej filiżanki kawy.

Muzycznie dziś zapraszam na coś spokojniejszego, leniwego, sobotniego (choć pozdrawiam z pracy). Na początek Kid Koala, Emperor’s Main Course.

Druga propozycja jest niezwykle ciepłym, bujającym kawałkiem – Major Lazer i Get Free

 

Miłego weekendu!