Osiemnasty Czarny Tydzień, czyli Kawowy Przegląd Prasy już jest i serdecznie zapraszam do lektury. No i przy okazji do zagłosowania na mojego bloga w konkursie Blog Roku 2014! Będę bardzo wdzięczny!

1. diretube.com – kawa i ptaki – Ciekawostka biologiczna – etiopskie, zacienione uprawy kawowca są jednymi z najbardziej przyjaznych miejsc dla bytowania ptaków.

2. sprudge.com – czym jest Flat White? – Bardzo szeroki artykuł, wręcz badanie socjologiczne, czym tak naprawdę dla ludzi jest kawa Flat White.

3. sprudge.com – Coffee Masters London – Już niebawem odbędą się prestiżowe zawody Coffee Masters London. Pośród zaproszonych baristów znalazł się nasz rodak, Sławek Saran. To będzie na pewno ciekawe widowisko.

4. europeancoffeetrip.com – kawa i woda – cupping edukacyjny – Ekipa Coffee Proficiency odwiedziła czeski Ołomuńcu, gdzie przeprowadziła edykacyjny cupping, pokazujący jak woda wpływa na smak kawy i nie tylko. Ciekawa relacja na stronach European Coffee Trip!

5. coffeetastingclub.com – jaka jest Twoja kawowa osobowość? – Z lekkim przymrużeniem oka i okraszone ładną grafiką – spróbuj określić swoją kawową osobowość.

6. dailycoffeenews.com – kawa i wino razem w parze – Jak się okazuje, łączenie kawy i wina w ramach jednego posiłku, wcale nie jest takie złe, jak pierwotnie znawcy tematu twierdzili. Nie pozostaje nic innego, jak brać przykład z profesjonalistów!

7. latimes.com – kawowe piwa – Pozostając w temacie łączenia kawy z alkoholami, ciekawy artykuł o używaniu kawy podczas procesu warzenia piwa i jej wpływu na ostateczny smak trunku.

8. youtube.com/Kill the K-Cup – kawa w kapsułkach… – oto, jak może skończyć się dla ludzkości stosowanie kawy w kapsułkach. Żeby nie było, że nie ostrzegałem…

A teraz wspomniana przeze mnie gorąca prośba – jeżeli lubicie mój Czarny Tydzień, jeżeli lubicie moje teksty i testy, jeśli podobają się Wam moje zdjęcia, albo po prostu uważacie, że Dobra Kawa powinna zaistnieć w szerszej świadomości, bardzo proszę o oddanie głosu na PopularCoffee w konkursie Blog Roku 2014. Wystarczy wysłać SMS (jeden z jednego numeru) o treści H11514 pod numer 7122. To tylko 1,23zł z VAT, przeznaczona na cele charytatywne, a jednocześnie wsparcie mnie, bym mógł przejść do następnego etapu konkursu. Liczę na Was! Głosować można tylko do 10.02, do południa. A więc mobilizujcie znajomych, przekazujcie tę wieść dalej. Dziękuję!

socialImgSt

A teraz czas na część muzyczną, jak zawsze w Czarnym Tygodniu. Oto dwie moje propozycje, które mogą Wam umilić ten weekendowy czas, niezależnie czy pracujecie, czy odpoczywacie.

Na początek Color World, Nicone & Sascha Braemer

Tu natomiast coś w jazzującym, niezwykle przyjemnym, odurzającym klimacie, czyli Fear like you

To tyle, co przygotowałem dla Was w tym tygodniu. Miłego weekendu!