Czarny Tydzień – Kawowy Przegląd Prasy, jak co sobotę, już po raz dziewiętnasty. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno do poczytania, jak i posłuchania.

1. buzuk.pl – fotorelacja z MPA 2015 – bardzo ładna fotorelacja z czwartkowych Mistrzostw Polski Aeropress 2015, które odbyły się w Warszawie w kawiarni FORUM. U mnie na blogu wpis o MPA pojawi się po weekendzie, choć nie będzie on okraszony ładnymi zdjęciami wyjątkowo.

2. marcobeveragesystems.com – Faze 9 – Marco Beverage Systems zaprezentowało nową propozycję dla chcących zautomatyzować nieco proces zaparzania wszelkich metod przelewowych, takich jak V60, Kalita czy Chemex.

3. dailycoffeenews.com – pokrywki z kubków jednorazowych – jeden z nowojorskich profesorów, Louise Harpman, posiada potężną kolekcję… wieczek od jednorazowych kubków. Profesor jest zafascynowany ich designem i użytecznością oraz tym, jakie problemy próbują rozwiązać ich konstruktorzy. Jednocześnie rozciąga on pytanie o wieczko na szersze pole – każdy przedmiot dookoła nas został zaprojektowany i stworzony z pewną myślą. Ale filozoficznie się zrobiło, prawda?

4. kickstarter.com – HandGround prze do przodu – Tydzień temu pisałem, że na Kickstarterze ruszyła kampania mająca na celu zebranie środków na rozpoczęcie produkcji ręcznego młynka do kawy – HandGround. Sami twórcy chyba nie spodziewali się takiego odzewu. 35 000$, czyli założony cel, został osiągnięty w mniej niż dobę od rozpoczęcia zbiórki, a teraz, po tygodniu, mają zadeklarowane niemal 140 000$. Może skłoni to ekipę HandGrounda do zmiany założeń co do wstawienia ceramicznych żaren i młynek będzie wyposażony w lepsze, stalowe żarna, bo póki co jest to najbardziej newralgiczny punkt tego dobrze zapowiadającego się sprzętu.

5. facebook.com – Mistrzostwa Włoch Aeropress – No proszę. To, że już niebawem odbywają się krajowe mistrzostwa w wyciskaniu Aeropressu w Niemczech, Belgii czy Danii, to nie zaskakuje. A tu 1 marca, we włoskim Milanie, odbędą się włoskie mistrzostwa. Startuje piętnastu zawodników, a ich zebranie trwało kilka dni. Dla przypomnienia, w Polsce pierwsze pięćdziesiąt dwa miejsca zostały zarezerwowane w minutę. Dodatkowe szesnaście w sekundy.

Dziś troszkę skromniejszy przegląd, wiem o tym, ale przez ten tydzień tyle wpadło mi pod klawiaturę. Oczywiście nie zapomniałem o muzyce!

Na początek coś bardziej bujającego, słonecznego, relaksującego, czyli Glass Candy i Geto Boy

A teraz coś elektronicznego, energetycznego… DJ Butcher, Get Busy, wykorzystany w świetnym filmiku SOFLES – LIMITLESS.

Miłej lektury, miłego słuchania i ciekawego weekendu!