Dwadzieścia to całkiem ładna, okrągła liczba. To już tyle razy spotkaliśmy się na łamach Czarnego Tygodnia, czyli Kawowego Przeglądu Prasy. I mam nadzieję szczerą, że nie po raz ostatni!

1. HotCoffee.us – przeglądarka recenzji kawy – portal i aplikacja w jednym pozwalająca przeglądać recenzje różnych kaw, a także samemu je przesyłać.

2. TicoTimes.net – Kawy z Kostaryki w USA – Po Kolumbii i Brazylii, Kostaryka jest najbardziej kojarzonym państwem, przez Amerykanów, z produkcji kawy. Potwierdza to też ilość kawy importowanej na amerykański rynek.

3. PostAndCourier.com – Kawowe studio treningowe – Counter Culture co prawda znajduje się w Stanach, ale warto zobaczyć, jak wygląda tamtejsze kawowe centrum treningowo – szkoleniowe otwarte niedawno w Nowym Jorku.

4. Sprudge.com – Mistrzostwa Japonii Aeropress 2015 – Na całym świecie ludzie walczą o wyjazd na Mistrzostwa Świata Aeropress. W Japonii już się to rozstrzygnęło, kto będzie reprezentował kraj Kwitnącej Wiśni już niebawem w Seattle. Wiadomo też, dzięki jakim przepisom wyłoniono najlepszą trójkę.

5. BusinessInsider.com – Kofeina i wydajność pracy – Kolejny artykuł o tym, czy kawa dobrze, czy źle wpływa na naszą wydajność w pracy. Niemniej, warto przeczytać.

6. Vimeo.com – A Film About Coffee – Ci, którzy kawą się interesują, na pewno słyszeli, a być może i widzieli chyba najlepszy do tej pory film pełnometrażowy o kawie. Film dostępny jest poprzez serwis Vimeo, do wypożyczenia lub wykupienia, a z kodem rabatowym 'stumptown' cena obniży się o 30%. Niestety, nie wiem, do kiedy promocja trwa.

7. YouTube.com – Mleczne Emocje – No dobra, może szczyt finezji latteartowej to to nie jest, ale pomysł i wykonanie, bardzo przyjemne.

Dziś muzyczna podróż po kobiecych wokalach o poszukiwaniu miłości na różne sposoby. Na początek Kari Amirian i śliczna piosenka Jump Into My Heart And Stay:

A jako drugi utwór, świetna Karolina Czarnecka i Mity Tiny z Albumu Córka:

Mam nadzieję, że każdy z Was znalazł coś dla siebie. Nie krępujcie się, podzielcie się tą stroną ze swoimi znajomymi! Miłego weekendu!