Dzień bez kawy, to dzień stracony, a co dopiero mówić o tygodniu! Czarnym Tygodniu. Więc jak w każdą sobotę zapraszam do wygodnego i spokojnego przejrzenia ciekawostek i nowinek ze świata kawy i posłuchania do tego dobrej muzyki.

1. BaristaHustle.com – Brew Local Act Global – Krótki film mówiący o tym, że niewielkie korekty podczas parzenia naszej kawy mogą w skali globalnej przynieść pozytywne skutki oszczędności surowca.

2. Time.com – Drogie kapsułki – W mainstreamowych mediach o tym, o czym wiadomo od dawna, kto chciał się dowiedzieć – kawa w kapsułkach jest pierońsko droga. Koniec, kropka. Kto chciałby przeczytać artykuł po polsku, odsyłam do mojego tekstu sprzed dobrych kilkunastu miesięcy – Nabici w kapsułkę.

3. HoneyCoCoffee.com – Gdzie jest limit kwaskowatości kawy? – Świetny artykuł mówiący o zmieniającej się w ostatnim czasie tolerancji na kwaskowatość kawy, a także o granicach i skutkach tego trendu w segmencie kawy speciality.

4. TheGuardian.com – Cold Brew – Po raz kolejny duże medium zagraniczne, jakim niewątpliwie jest The Guardian, sięga po temat kawy. Dobrej kawy. Dziennikarze wzięli na warsztat Cold Brew.

5. CoffeeAwesome.net – Podcast z Timem Wendelboe – Długi, rzetelny podcast z Timem Wendelboe. O kawie oczywiście, ale nie tylko o samych, gotowych ziarnach. Także o uprawie, obróbce i kulturze. Na stronie dostępna jest także druga część wywiadu.

Dziś okrągłe pięć (a właściwie siedem) linków, które mam nadzieję, zainteresują Was. A żeby tradycji stało się zadość, pora na kącik muzyczny.

Skończył mi się kolejny sezon serialu Suits, który strasznie lubię nie tylko ze względu na dobrą fabułę, ale także na świetną ścieżkę dźwiękową. W serwisie Spotify można znaleźć niemalże pełną playlistę z tej serii. Dziś jeden z utworów, który przewija się w serialu – J. D. McPherson i A Gentle Awakening:

Drugi utwór, także pochodzący z Suits, czyli na pewno dobrze Wam znany Gotye, ale nie w tej piosence, co to wszyscy mają powyżej uszu, ale w innej odsłonie – Smoke and Mirrors:

Życzę Wam miłego słuchania, czytania i dużo jak najbardziej wiosennego słońca!