Gotowi na kolejną sobotę z kawą i muzyką? Mam nadzieję, że tak!

1. gizmag.com – BodyBrew na zimno – Na Zachodzie Cold Brew staje się niezwykle modnym i popularnym napojem. Przypomnę – Cold Brew, czyli kawa parzona na zimno przez kilka-kilkanaście godzin. BodyBrew jest kolejną propozycją sprzętową na przygotowywanie takiej kawy. Wygląda całkiem przyzwoicie.

2. kickstarter.com – The Kong Coffee Brewer – Kickstarter, czyli portal crowdfundingowy coraz częściej obfituje w kawowe projekty (dla przypomnienia – sukces wagi Acaia Coffee Scale oraz młynka HandGround). The Kong Coffee Brewer to propozycja dla miłośników cuppingu. Osobiście nie jestem przekonany do takiego serwowania kawy, jak tu proponują, ale zamysł ogólnie dość ciekawy.

3. sprudge.com – 4121 Main – Wiem, że do USA daleko i że promowanie tutaj tamtejszych kawiarni trochę mija się z celem, ale mi nie chodzi o promocję jako tako, a o pokazanie ciekawych trendów designerskich w zagranicznych kawiarniach. Tak, jak ma to miejsce w kawiarni 4121 Main. Czyż nie jest tam przyjemnie?

4. sprudge.com – podróż z Chemeksem – W jednym z ostatnich Przeglądów proponowałem Wam krótki film pokazujący zaplecze produkcyjne Chemeksa. Dziś zapraszam do przeczytania dłuższego artykułu na ten temat.

5. coffitivity.com – podnieś swoją kreatywność! – Podobno kawiarniane dźwięki podnoszą kreatywność. Tak twierdzą naukowcy, pewnie amerykańscy. Twórcy Coffitivity postanowili wcielić badania w życie i proponują nam szeroki wachlarz dźwięków związanych z klimatem kawiarni. Czy to działa? Sprawdźcie sami!

6. mmkrakow.pl – kociokawiarnia – To, że ludzie mają bzika na punkcie kotów, wiadomo od dawna. Krążą mity, że Internet jest kotem (sądząc po ilości zdjęć, filmów, memów i tekstów poświęconych sierściuchom)… A teraz w Krakowie chcą stworzyć kawiarnię z kotami, gdzie klienci, oprócz kawy będą mogli wytarmosić, pogłaskać i pobawić się z tymi zwierzakami…

7. 9news.com.au – dla kawy zrobię wszystko…? – Co z tego, że jedziesz autobusem pełnym ludzi w porannych godzinach szczytu, do tego jesteś kierowcą tego autobusu… Przerwa na kawę musi być, a przynajmniej tak uważał jeden z kierowców w Stanach…

A na zakończenie muzycznie oczywiście.

Bardzo energetyczny, ostry kawałek (choć warto przewinąć długie, gadane intro). Wpada w ucho!

A druga propozycja to…

Bardzo przyjemny remix utworu Get Lucky. Gorąco polecam!

Miłego weekendu!