To pierwszy Czarny Tydzień… Tej wiosny! Już jest kalendarzowa wiosna, a pogodowa radzi sobie za oknem całkiem nieźle. Tak więc zachęcam zabrać ze sobą dobry termokubek wypełniony po brzegi smaczną kawą i wybrać się gdzieś na spacer, gdzie w spokoju przejrzycie to, co dla Was zebrałem. Zapraszam!

1. coffeeofday.com – mobilna kawa – Kawiarnia w parku, na deptaku, na rynku? Dzięki kawiarniom mobilnym, na kołach, jest to możliwe i coraz częściej takie pojazdy pojawiają się w polskich miastach. Należy pamiętać jednak, że to ciągle jest kawiarnia, a więc liczy się nie tylko dobra kawa, ale i oryginalny wygląd.

2. medium.com – Alan Adler, historia prawdziwa – Długi, ciekawy artykuł poświęcony sylwetce Alana Adlera, twórcy znanego na całym świecie Aeropressu. Dowiemy się stąd, nie tylko o tym, jak został wynaleziony ten banalnie prosty, ale jednocześnie genialny zaparzacz, ale i o samej osobie króla zabawek.

3. sprudge.com – Phoenix Coffee Brewer – Wygląda jak sputnik, praktycznie nie ma ścianek, a jednak parzy kawę… Mowa o Phoenix Coffee Brewer – kolejnej wariacji na temat popularnego drippera. Oprócz futurystycznego wyglądu, który osobiście przypadł mi do gustu, przynajmniej na zdjęciach, ma gwarantować stabilniejszą temperaturę zaparzania w stosunku do najpopularniejszego drippera V60 na świecie, czyli Hario V60. Premiera już wkrótce.

4. rynekkawy.com.pl – Starbucks z dostawą do domu? – Podobno w drugiej połowie roku, na terenie Seattle będzie można zamawiać kawę ze Starbucksa przez… aplikację w telefonie, a kubek z zielonym logo trafi do zamawiającego poprzez specjalnego kuriera. Cóż… W mieście gdzie na 100 000 mieszkańców przypadają aż 23 kawiarnie tej sieci, nie jest to niemożliwe…

5. dailycoffeenews.com – Cafflano w podróż – Koreański zespół po raz kolejny próbuje zebrać fundusze na Kickstarterze na projekt bardzo mobilnego kubka kawowego. Ideą nie jest sam termokubek, a to, że prócz niego znajduje się w nim młynek oraz filtr, dzięki czemu kawy nie musimy robić w domu przed wyjściem, a wtedy, kiedy będziemy chcieli. Pomysł ciekawy.

No dobrze. To tyle na dzisiaj. Idę porobić nieco zdjęć, wkrótce przekonacie się, po co. Ale oczywiście nie zostawię Was bez dobrej muzyki!

Na początku zapraszam na spotkanie z zespołem The Record Company i pozytywnym, skocznym utworem Feels so Good. Tak akurat na wiosnę.

Moją drugą propozycją jest także coś żywego, choć bardziej w klimacie elektronicznym – utwór Push i A-Track

Miłego weekendu!