Wiosna w pełni, urlop kilkudniowy na Śląsku, ale Czarnego Tygodnia na pewno nie zabraknie. To już okrągły, dwudziesty piąty przegląd! Zapraszam!

1. YouTube.com/wawangarda – Warszawa Pije Kawę – W ostatnich dniach zrobiło się bardzo głośno o tym odcinku „Wawangardy” – ponad dwadzieścia minut reportażu o tym, jak kawa zmieniła Stolicę i Stolica zmieniła kawę. Polecam zdecydowanie!

2. Espressoforge.com – Espresso bez prądu – Urządzenie stworzone przy współpracy z użytkownikami forum home-barista.com do wyciskania idealnego espresso… bez prądu! Coś pomiędzy aeropressem a ekspresem dźwigniowym. Brzmi bardzo ciekawie!

3. sprudge.com – LaMarzocco Linea Mini! – Czy ktoś przypadkiem nie ma luźnych 4500$? Bo ja bym chętnie przyjął taką nowiutką LaMę Mini…

4. Design-milk.com – mobilny bar kawowy – Co prawda tylko jako projekt komputerowy, ale szczerze, to chciałbym zobaczyć taką kawiarnię mobilną gdzieś w polskim mieście, wyposażoną w dobrą kawę i wykwalifikowaną obsługę.

5. Worldcoffeeeevents.org – Zmiany w Mistrzostwach Świata Baristów 2016 – Od przyszłego roku nastąpią dość znaczące zmiany dotyczące Mistrzostw Świata Baristów – zawodnicy będą mieli bardzo dużą swobodę w części dotyczącej cappuccino. Według nowych zapisów w regulaminie napój będzie musiał być przygotowany na pojedynczej porcji espresso i ze spienionym mlekiem. Także daje to dużą swobodę w interpretacji dla baristy.

6. Sprudge.com – Mistrzyni Polski Barista – Znany, amerykański portal kawowy o naszej Mistrzyni i ogólnie o Mistrzostwach Polski Barista 2015.

I żeby tradycji stało się zadość, co nieco muzycznie – Lorde i Tennis Court w remiksie od Flume

Drugą propozycją jest Resident Advisor: Label of the Month: Future Classic:

Także miłego słuchania, miłego czytania i wiosennych wypadów!