Dużo kawowego na świecie się działo ostatnio. Albo może bardziej światowo, bo generalnie wszystko sprowadza się do USA, czyli Mistrzostwa Świata Baristów oraz targi kawowe SCAA. I o tym, między innymi, w dzisiejszym Czarnym Tygodniu. Zapraszam!

1. Youtube.com/CreativeMornings – Paweł Trzciński – Creaive Mornings to cykl spotkań z ekspertami z różnych dziedzin, tak by poszerzyć swoje horyzonty myślowe, dowiedzieć się czegoś nowego z zakresów, których nie znamy. Warszawscy organizatorzy CM zaprosili Pawła Trzcińskiego, by ten poopowiadał o kawie.

2. Coffeeproficiency.com – Instrukcja obsługi kawy – Zgrabnie zebrane podstawowe informacje na temat kawy, jej odmian botanicznych i typów obróbki.

3. Sprudge.com – nowe młynki na targach SCAA – Skoro targi, to nie mogło zabraknąć nowości sprzętowych. Serwis sprudge.com zebrał kilka nowości młynkowych i uszeregował je w kolejności od najdroższego do najtańszego. Warto obejrzeć!

4. Baristahustle.com – Mieszać czy nie mieszać? – Rozważania na temat mieszanek kawowych – czy warto się nimi interesować i na co dobrze jest zwrócić uwagę.

5. Sprudge.com – najdroższe, najlepsze, najciekawsze – Każdy miłośnik kawy chętnie któryś z tych ekspresów widziałby w swojej kuchni. Cóż. Pomarzyć zawsze można…

6. Livestream.com – Mistrzostwa Świata Barista – Jeżeli ktoś jeszcze nie widział, może nadrobić zaległości i obejrzeć finałowe występy szóstki najlepszych baristów na świecie podczas Mistrzostw Świata Barista 2015, które odbyły się w zeszłą niedzielę w Seattle.

7. Facebook.com/Królikarnia Cafe – Warsztaty z alternatyw – W najbliższą niedzielę, tj. 26.04, w warszawskiej kawiarni Królikarnia Cafe odbędą się warsztaty z parzenia kawy w dripie i chemeksie. Warto zajrzeć i podpatrzeć, zwłaszcza, że wstęp jest bezpłatny.

Muzycznie chciałbym Wam zaproponować dziś Kaleidoscope i utwór Psychemagik Remix

Drugą propozycją natomiast jest niezmiennie i niezmiernie podobające mi się Karmelove od Marceliny…