Zapraszam Was dziś, jak co sobotę, w świat informacji o kawie i sprawach z kawą związanych. Czarny Tydzień czas zacząć!

1. szwecjadzisiaj.pl – Fika i Trzecia Fala – Już kiedyś na łamach Czarnego Tygodnia przedstawiałem Wam czym jest szwedzka Fika, czyli specyficzna przerwa kawowa, za którą stoi nie tylko kawa, ale i coś słodkiego oraz spotkanie ze znajomymi. Dziś o połączeniu Fiki i Trzeciej Fali Kawowej w wydaniu Dropa oraz Johana & Nystroma.

2. wyborcza.pl – Prozdrowotna kawa? – Na portalu Wyborcza.pl przedstawiono ciekawe fakty dotyczące kawy i jej prawdopodobnego działania przeciwko rozwojowi choroby Alzheimera oraz stwardnieniu rozsianym. Oby tak naprawdę było!

3. renatarusnak.com – Za dużo edukacji klienta? – Ciekawy wpis, który krytycznie odnosi się do niektórych praktyk właścicieli kawiarni czy restauracji, czyli nadmiernej edukacji klienta i wpychaniu mu wiedzy na siłę. Warto przeczytać, niezależnie od własnego stanowiska w tej sprawie!

4. nomilk-nosugar.com – Jednak edukuj klienta? – W nawiązaniu do poprzedniego linka, także na temat obsługi klienta w kawiarni bądź jakimkolwiek innym lokalu. Warto skonfrontować oba teksty, które… wzajemnie uzupełniają się!

5. perfectdailygrind.com – Drop Coffee oraz historia Rwandy – Artykuł o historii Rwandy, kawowych farmerów z tamtych regionów i współczesnej kawie.

6. buzzfeed.com – Kawa i alkohol – Skoro trwa weekend, przynajmniej dla niektórych, warto wziąć sobie do serca (i do kuchni) kilka przepisów podanych na tej stronie. Kawa na zimno, kawa z alkoholem, a nawet z alkoholami… Brzmi świetnie!

A co do muzyki – wczoraj doszła mnie radosna wieść, że we wrześniu, w Warszawie, wystąpi Fatboy Slim i szykuje się niezła impreza. Na przykład w takim stylu:

A żeby nadal było energetycznie i słonecznie, to na koniec zaproponuję utwór Roll the Bass…

Miłego dnia!