Czarny Tydzień czas zacząć. Dziś jak zwykle trochę po polsku, trochę po angielsku, z kawą, o kawie i z muzyką w tle. Zapraszam!

1. weekend.gazeta.pl – Sławek Saran – Na łamach portalu gazeta.pl ukazał się ciekawy wywiad przeprowadzony przez Basię Starecką ze Sławkiem Saranem. Rozmawiają oczywiście o kawie, ale także pracy i ludziach.

2. compundchem.com – zapach kawy – Kawa to chemia. Oczywiście nie w takim znaczeniu, jak chemia kawy rozpuszczalnej. Nie. Mam na myśli paletę zapachów kawy i co się na nie składa. W tym artykule wszystko jest ładnie opisane i rozrysowane. Warto zagłębić się w tekst.

3. sprudge.com – krzywy tamper – Jeżeli pamiętacie występ reprezentanta Kanady podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Barista, na pewno kojarzycie bardzo charakterystyczny tamper, którym posługiwał się. Jego rączka przypominała coś w rodzaju hebla bądź przekrzywionej rączki od szuflady. Tak czy inaczej, wygląd niezwykle oryginalny i interesujący. Ale nie o sam wygląd chodziło, a o funkcjonalność, co tłumaczy autor artykułu.

4. perfectdailygrind.com – O Trzeciej Fali na świecie – Krótki felieton na łamach Perfect Daily Grind o tym, czego można nauczyć się od kawowych profesjonalistów na świecie.

Dziś tak krócej, miałem bardzo zapchany tydzień sprawami osobistymi, ale przyszły tydzień będzie już zdecydowanie bardziej ustabilizowany, obiecuję!

A na zakończenie, muzycznie oczywiście. Najpierw prosto z Izraela połączenie jazzu, electro, beatu i pewnie jeszcze paru innych gatunków – The Apples! Miałem okazję posłuchać ich chwilę na żywo dwa tygodnie temu i muszę powiedzieć, że chłopaki dają czadu! Gorąco polecam, jeśli tylko będą gdzieś w Waszej okolicy, nawet tej dalszej.

A pozostając w klimatach tanecznych, ale tym razem już nieco cięższych, klubowych, kawałek, który wpadł mi w ucho, kiedy wracałem późnym wieczorem z Katowic do Lublina – Dr. Who!

 

Miłego weekendu!