Sobota, słoneczna, ciepła, majowa i zapracowana. Ale nie gryzie się to z czernią kawy i Czarnego Tygodnia, czyli Kawowego Przeglądu Prasy, na który zapraszam już po raz trzydziesty pierwszy!

1. freshcup.com – Tampingowa debata – Kilka spostrzeżeń dotyczących ubijania kawy w kolbie, funkcjonowania ekspresu i paru innych kwestiach.

2. perfectdailygrind.com – French Press idealny – W zalewie nowinek kawowych, coraz to bardziej ulepszonych dripperów, filtrów i technik przelewania, zapomina się o klasycznych rozwiązaniach. Na przykład prostym French Pressie.

3. perfectdailygrind.com – IKAWA i kawa gotowa! – Każdy znawca kawy wie, że ziarna powinny być świeżo wypalone, by uzyskać jak najwięcej dobroci w filiżance. Palenie kawy, to sztuka i złożony proces, jednak grupa zapaleńców stwierdziła, że sztuka ta może być w pewnym stopniu przeniesiona na grunt domowy. Tak powstała IKAWA, czyli mikro-palarka kawy. Na pewno nie zastąpi to ziaren z naszej ulubionej palarni, ale na pewno może być ciekawym uzupełnieniem kawowej praktyki. Bardzo chciałbym sprawdzić to urządzenie własnoręcznie!

4. sprudgewire.com – Kawa i zdrowie ponownie – Jakoś tak się składa, że temat kawy zawsze lubi być traktowany przez wielu naukowców, lekarzy czy dietetyków. Jedni mówią, że kawa jest zdrowa, inni że nie… Nieraz wspominam o tym na łamach swojego bloga, a więc dziś kolejna porcja nowości ze świata naukowców kawowych.

5. forum.wszystkookawie.pl – Zdjęcia z Londyńskiego Festiwalu Kawy – Pafcio z forum.wszystkookawie.pl odwiedził jedną z większych w Europie imprez kawowych, czyli London Coffee Festival. Są zdjęcia, są ciekawe spostrzeżenia. Warto zerknąć.

Muzycznie na początek zaproponuję przyjemny, chilloutowy, elektroniczny kawałek od zespołu Lemonade, czyli Big Changes.

I pozostając w przyjemnych, klimatach, podkręcając nieco temperaturę, doskonale znany wszystkim utwór Boba Marleya Is this love? w remiksie Montmartre.

Przy okazji, chciałbym dowiedzieć się od Was, czego chcielibyście więcej na blogu (lub mniej?), jakiś nowości, czegoś konkretnego? Co mógłbym dla Was jeszcze zrobić? Śmiało, piszcie!

A tymczasem, życzę udanego weekendu!