Cisza wyborcza trwa sobie w najlepsze, dlatego, zamiast skupiać się na jutrzejszych wyborach, zapraszam Was, jak co tydzień, na Czarny Tydzień, czyli Kawowy Przegląd Prasy.

1. dailycoffeenews.com – EspressoForge – W Czarnym Tygodniu już prezentowałem to urządzenie, ale w nieco wcześniejszym stadium rozwoju. Dziś nieco szerszy artykuł i ciekawsze zdjęcia. Bardzo intryguje mnie ten wynalazek.

2. nytimes.com – Kawa a zdrowie. Ponownie – Oczywiście nie mogło zabraknąć artykułu o zdrowiu i jak na nie wpływa kawa. Jak wspominałem, nieraz, podchodzę z rezerwą do wielu rewelacji (zarówno tych pro- jak i antykawowych), ale poczytać można. W internetowym wydaniu New York Times zebrano kilka pytań i odpowiedzi na ten temat.

3. jimseven.com – James Hoffmann o Nespresso – Jeden z kawowych autorytetów, James Hoffmann, na swoim blogu wziął na warsztat kapsułki Nespresso. Wnioski wyciągnął różne (to dopiero pierwsza część testów), ale to, co warto wyciągnąć z tego tekstu, to to zdanie – Speciality coffee doesn’t offer anything to the consumer who wants to drink great espresso at home, but doesn’t want a new hobby. To chyba najważniejsza konkluzja artykułu Hoffmanna. Postaram się napisać o tym szerzej na blogu za jakiś czas.

4. akademiakofeiny.blogspot.com – Hario vs. Hario – Waga do kawy Hario weszła przebojem, kilka lat temu, do kawiarni na całym świecie. Teraz, japońska firma postanowiła odświeżyć swój kultowy model. Krzysiek Barabosz z Akademii Kofeiny porównał starą i nową wersję. Warto przeczytać!

5. dailycoffeenews.com – Mleczne tatuaże – Właściwie, to zastanawiam się, dlaczego nikt wcześniej na to nie wpadł – grawerowane laserowo rysunki i grafiki na klasycznych, srebrnych dzbankach do mleka. Genialne w swojej prostocie, a jakże efektowne! Zdecydowanie chcę taki!

6. facebook.com/Trybunalska – Lublin inspiruje kawą! – 30-31 maja, w Lublnie, będzie kawowo. W sobotę odbywa się tu edycja Pro-Infuzji, czyli cyklicznych zawodów dla baristów, w niedzielę natomiast można załapać się na wykład, cupping oraz warsztaty z alternatywnych metod parzenia kawy. Wszystko to w kawiarni Trybunalska na starym mieście (nie, w zawodach nie biorę udziału, niestety sprawy zawodowe skutecznie to uniemożliwiły. Ale w niedzielę się pojawię).

Co do muzyki, natomiast, to na początek zaproponuję delikatną, leniwą elektronikę w wykonaniu Maribou State i The Clown.

A zakończymy czymś na pewno znanym, czarnym, amerykańskim, czyli Ludacris i Stand Up.

Mam nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie w tym przeglądzie! Miłego weekendu!