Trzydzieści trzy to nie tak znowu dużo. Ale jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że trzydziesty trzeci Czarny Tydzień, czyli Kawowy Przegląd Prasy jest już setnym wpisem na tym blogu, no to powiem Wam, że… Trzydzieści trzy nabiera nowej wartości. A to wszystko dzięki Wam! Dziękuję! I jednocześnie zapraszam po kolejną garść świeżych informacji o kawie.

1. insidermonkey.com – Spożycie kawy na świecie – Krótki, analityczny tekst o tym, gdzie i ile spożywa się kawy. Poza tym, także kilka ciekawostek, także o tym, czy kawa jest ważnym produktem na światowym rynku.

2. dailycoffeenews.com – Kawa a zdrowie. Męskie zdrowie. – Nie mogło obejść się bez artykułu o wpływie kawy na nasze zdrowie. Dziś wieści, które mogą zainteresować zwłaszcza panów, ale i kobiety powinny być tym zainteresowane…

3. bbc.com – Ratujmy kawę! – Niezbyt optymistyczny artykuł na stronach BBC. Czy kawie grozi wyginięcie? Warto przejrzeć tekst. Długi, rzetelny, ze spojrzeniem na wiele aspektów problemu kawy w rejonach, gdzie się ją uprawia.

4. qz.com – Zamiast Cold Brew… – Nie o kawie, a o kakao. Ale blisko kawowego tematu. Znalazłem bardzo ciekawy przepis na to, jak zrobić Cold Brew nie, tak jak do tej pory, ze zmielonej kawy, a ziaren kakao. To może być ciekawe doświadczenie.

5. tastingtable.com – Coffee Tonic – Pozostając w klimatach letniej, ciepłej pogody i drinków na zimno – espresso z tonikiem przebojem wdziera się do kawiarni na całym świecie, także w Polsce. Orzeźwienie tonikiem w połączeniu z gęstym, słodkim espresso, całość przyprawione dużą ilością lodu… Brzmi znakomicie i właśnie w tej chwili przypomniałem sobie, po co szedłem do sklepu…

6. eater.com – Czego nie robić z ziarnami – Znalazłem zbiór porad, czego nie powinno się robić z ziarnami kawy i dlaczego. Jest poruszona, między innymi, kwestia trzymania ich w lodówce czy zamrażarce.

Muzycznie na początku nieco klasyki, czyli Let Me Blow Ya Mind od Eve, wraz z Gwen Stefani.

A druga porcja to z kolei Maribou State i remix utworu The Clown.

Udanej, słonecznej, leniwej soboty życzę!