Pośrodku długiego weekendu (dla niektórych przynajmniej), wypada sobota. Kawowa sobota, tylko na tym blogu. Tak, Kawowy Przegląd Prasy już jest, zapraszam!

1. perfectdailygrind.com – Czym jest Geisha – Choć ta odmiana botaniczna kawy jest kojarzona głównie z kawami z Panamy, jej historia jest znacznie szersza i starsza. Warto zapoznać się z ciekawostkami o Geishy i o tym, dlaczego jest tak droga…

2. coffeelands.crs.org – O kondycji gleby – Tekst już nieco bardziej specjalistyczny i pośrednio o kawie, ale z kawą bardzo mocno związane – o tym, jak podłoże, w którym rosną kawowe krzewy jest ważne dla rozwoju rośliny i jej owoców.

3. dailycoffeenews.com – Mikroloty – Każdy, kto zna się trochę na kawie, wie, że niektóre palarnie oferują kawę z tzw. mikrolotów. Jest to zbiór nie dość, że z jednej farmy, to na dodatek tylko z jej części, gdzie zbiory były wyjątkowe. Ba, spotkałem się nawet z nanolotami.

4. perfectdailygrind.com – Dzień z życia farmera – Ciekawy artykuł o tym, jak wygląda dzień na plantacji kawowej, co się tam dzieje, jak żyją ludzie i z czego tak naprawdę żyją.

Nieświadomie zebrałem dziś dla Was bardzo jednorodne artykuły, które spinają się w ciekawą całość. A żeby dobrze się czytało, zapraszam jeszcze, jak zawsze do części muzycznej.

Na początek bardzo spokojny, leniwy, przyjemny utwór Ancient Collection od Wasarau. Gorąco polecam!

A na koniec utwór, który przypomina mi czasy dość zamierzchłe, z początków hip-hopu w Polsce i zespołu OMP. Coś wspólnego ma, ale proszę się nie bać, The Stranger to bardzo klimatyczny, przyjemny kawałek!

Jeżeli jeszcze nie widzieliście, zapraszam na główną stronę bloga, bo tam od wczoraj znajduje się nowa sekcja – The Art Of Coffee, czyli zdjęcia, które znacie z moich artykułów, z profilu instagramowego i takie, które nigdzie publikowane nie były. Wszystkie odświeżone, w nowych wersjach kolorystycznych. Zapraszam do oglądania!