Mam wrażenie, że dopiero co pisałem poprzedni Czarny Tydzień i dwa razy zerknąłem w kalendarz, czy dziś na pewno jest kolejna sobota. Tak, jest kolejna sobota. A więc czym prędzej zapraszam na trzydziesty piąty już Czarny Tydzień, czyli Kawowy Przegląd Prasy.

1. medium.com – czy barist(k)a flirtuje z Tobą? – Na początek coś nieco humorystycznego, czyli o tym, jak cienka granica jest między dobrą obsługą a flirtem z klientem.

2. foodandwine.com – co może się zmienić? – Pięć przypuszczeń na temat przyszłości kawy i naszych przyzwyczajeń z nią związanych. Część z nich sprawdza się już teraz wśród osób, które bardziej świadomie sięgają po kawę, choćby punkt dotyczący zakupu kawy przez internet. Ci, co szukają dobrej kawy, wiedzą, że poza internetem trudno ją dostać.

3. roastratings.com – o ocenie kawy i problemach – Bardzo interesujący artykuł o tym, jak ocenia się kawę, jej jakość i smak, na różnych poziomach i pod różnym kątem, a co za tym idzie, jakie wiążą się z tym problemy. Autor poszukuje także nowego, optymalnego systemu oceniania.

4. crema.co – wiele kaw, jedno miejsce – W kwietniu zakończył się sukcesem projekt na Kickstarterze, a więc Crema.co wchodzi w fazę wykonawczą. Idea jest ciekawa, ale chyba dość trudna w realizacji, niemniej trzymam kciuki za powodzenie. W skrócie, pomysł polega na skumulowaniu w jednym miejscu wielu palarni i dostawców, tak by można było wybrać sobie ulubione ziarna, dodać je na swoistą playlistę, i dostać je w terminie przez siebie wybranym. Takie połączenie subskrypcji z serwisem streamingowym. Czekam na wieści, jak to się wszystko potoczy dalej.

5. nytimes.com – wariacja na temat espresso z tonikiem – Niedawno wspominałem o kawowym drinku, który przebojem wdarł się w serca nie tylko zatwardziałych kawoszy, czyli tonik z espresso. Niedawno nawet sam wrzucałem zdjęcie tego cudnego, orzeźwiającego napoju. Na stronach New York Times jest artykuł przytaczający krótką historię drinka oraz podaje przepis na nową wariację.

Co dziś mam do zaproponowania muzycznie?  Na początek świeżutka, jeszcze ciepła płyta zespołu Chonabibe, Panoramy i utwór Ł. Zdecydowanie polecam zapoznać się z pozostałymi kawałkami z tego albumu.

A moją drugą propozycją jest utwór Talbot z Gregorem Schwellenbachem od Kolscha.

To tyle, co przygotowałem dzisiaj dla Was. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Słonecznego weekendu!