W sobotni poranek, w sam raz do kawy, zapraszam Was na kolejną odsłonę Czarnego Tygodnia, czyli Kawowego Przeglądu Prasy oraz dawkę przyjemnej muzyki!

1. dailycoffeenews.com – realne zagrożenie dla kawy – Niewielki żuczek niesie wielkie zagrożenie dla upraw kawy na świecie. Polecam przeczytać artykuł i dowiedzieć się nieco więcej o tym owadzie oraz o tym, jak jego głód może negatywnie wpłynąć na nas – kawoszy.

2. buzzfeed.com – lepiej opłacani bariści – Choć artykuł dotyczy sieci Starbucks w Stanach Zjednoczonych, warto fakt odnotować. Firma zdecydowała podnieść ceny swoich produktów w kawiarniach, by móc podnieść płace dla swoich pracowników.

3. medicaldaily.com – kawa a zdrowie – Dawno nic nie było o wpływie kawy na zdrowie, czy też zdrowia na kawę. Czas to nadrobić krótką animacją, z której wynika, że dobra kawa jest całkiem dobra dla organizmu.

4. newsobserver.com – zużywanie zużytej kawy – Może w domu nie produkuje się aż tak dużej ilości odpadów kawowych, w porównaniu do potężnych kawiarni, ale warto przeczytać o tym, co można zrobić z fusami.

5. perfecrdailygrind.com – kawa na słońce – W Gwatemali nie mogą narzekać na brak słońca no i brak kawy. Stąd też ICO Cafe poszło za ciosem i postanowiło stworzyć mobilną kawiarnię, która zasilana jest z energii słonecznej. Proste, pomysłowe, czego więcej chcieć?

6. baristahustle.com – waga dobrego espresso – Obecnie pośród zapaleńców kawowych toczy się dość zażarta dyskusja, co robić z espresso? Poza wypiciem oczywiście. Jedni są zwolennikami robienia szotów tradycyjnie, czyli na oko (według objętości), drudzy zdecydowanie stawiają na wagę, wychodząc z założenia, że jest to bardziej precyzyjne podejście. Skoro dysputa toczy się po to, by uzyskać jak najlepszy smak kawy, niech się toczy. A ten artykuł na pewno da w rękę kilka ważnych argumentów dla zwolenników wagowej precyzji.

7. boredpanda.com – straszna plama – Stefan Kuhnigk pewnego razu przez przypadek wylał sobie kawę na papiery. No i stało się. Plamę przerobił na śmiesznego, rysowanego stworka. A potem następnego i następnego…

8. facebook.com/socoffeesosocial – zanurzeni w kawie – Sieć kawiarni So!Coffee w ramach wakacyjnego orzeźwienia proponuje zanurzenie w wielkim kubku kawy, wypełnionego wodą. Kto chętny, niech wypatruje stoiska w Warszawie w okolicach Plażowej przy moście Poniatowskiego. Nagrody pewnie też się znajdą.

A na koniec oczywiście muzyka. Na początku trochę letnio – weekendowych rytmów, czyli Major Lazer i Too Original:

Natomiast Come a Little Closer to propozycja także elektroniczna, ale zdecydowanie spokojniejsza, przyjemnie pasująca do ciepłego, sobotniego poranka.

I to tyle na dzisiaj. Do zobaczenia po weekendzie!