Nie mam pojęcia gdzie uciekło te siedem miesięcy tego roku… Dziś pierwszy sierpnia już. Kolejna sobota. Zatem pora na Czarny Tydzień, czyli Kawowy Przegląd Prasy. Zapraszam!

1. thekitchn.com – Kofeinowy pojedynek – Metoda parzenia kawy na zimno, czyli Cold Brew, zdobyła naprawdę dużą popularność w świecie. Wystarczy duże naczynie, jak słoik, zimna woda, świeża, zmielona kawa i kilka(naście) godzin czasu. Przez jej popularność, naturalną koleją rzeczy jest możliwie najlepsze poznanie tej metody, badając ją pod każdym kątem. Na portalu thekithn.com sprawdzono, czy Cold Brew, ze względu na czas parzenia ma więcej kofeiny niż klasycznie przygotowywana kawa.

2. qz.com – Miłośnicy kawy a lokalny rynek – Okazuje się, że miłośnicy dobrej kawy, szukający najlepszych dripów i aeropressów, bardzo pozytywnie wpływają na lokalny rynek.

3. prima-coffee.com – Film o Mistrzostwach Świata Baristów – Krótki film dokumentalny o Mistrzostwach Świata Baristów, o ich wpływie na świat kawy. Dużo osobowości skumulowanych w kwadransie.

4. akademiakofeiny.blogspot.com – Victoria Arduino – Pośród ekspresów przeznaczonych do pracy w kawiarni, jednym z najbardziej pożądanych jest właśnie ten – Victoria Arduino Black Eagle. W Polsce jest raptem kilka miejsc, gdzie można tę maszynę podziwiać. Jednym z nich jest opolska Kofeina i właśnie stamtąd pochodzi dokładna, ciekawa recenzja tego kawowego cacka!

5. dailycoffeenews.com – Wilfa i Wendelboe w jednym – Wydawać by się mogło, że w kwestii dripperów nie da się już nic nowego stworzyć. W końcu konstrukcja nie należy do skomplikowanych. Jak się jednak okazuje, skandynawska Wilfa wraz z Timem Wendelboe opracowali kolejny zaparzacz oparty o tę ideę. Ciekaw jestem, czy faktycznie będzie to hit.

6. lostateminor.com – Coffee Breaking Bad – Serial Breaking Bad ma potężną rzeszę fanów na całym świecie. Trzeba przyznać, że historia opowiadana w tej serii jest nieźle pokręcona i przyprawia o wybuchy śmiechu przy purnonsensowych sytuacjach (choćby pizza lądująca na dachu. Bawi mnie niezmiernie.). Jeżeli coś jest dobre, to zawsze znajdzie się nisza na gadżety związane z danym produktem. Ale żeby kawiarnia i palarnia? Tego jeszcze chyba nie było! Jeśli tylko będziecie w Turcji, obowiązkowo trzeba odwiedzić Walter’s Coffee. Na zdjęciach wygląda to wszystko wręcz fenomentalnie!

Pora na kącik muzyczny. Dziś, ze względu na datę, trochę poważniejszy. Niezależnie od tego, w jaki sposób postrzegamy Powstanie Warszawskie z 1944 roku, jest to data bardzo ważna dla nas wszystkich. Stąd taki dobór utworów na dziś.

Na początek Idę Walczyć, Mamo w wykonaniu Ostrego i Kasty:

Drugą propozycją, to teledysk do filmu Powstanie Warszawskie – Tyle nadziei, tyle młodości.

Miłego weekendu Wam życzę!