Jak co sobotę, zapraszam na Czarny Tydzień – miejsce, w którym gromadzę dla Was wszelkie ciekawostki ze świata kawy, po to, żebyście mogli być na bieżąco z różnymi wydarzeniami oraz trendami. Prosto, łatwo, przyjemnie! Sprawdźcie!

1. newsobserver.com – kawa po raz drugi – W tym artykule zebrano kilka podpowiedzi, jak można ponownie wykorzystać kawę, po jej zaparzeniu. U mnie pod kwiatkami sporo już wylądowało!

2. lamarzoccousa.com – która LaMa? – Gdyby komuś z Was się poszczęściło i stał przed dylematem, którą odmianę LaMarzocco GS3 wybrać, czy AV czy MP, tu znajdziecie dobre porównanie. Życzę gorąco takich dylematów!

3. prima-coffee.com – Coil – O sposobach zaparzania kawy na zimno wspominałem na łamach bloga wielokrotnie. Generalnie wybór zawęża się do dwóch opcji – Cold Brew i Ice Brew. Obie metody mają swoje wady i zalety. Coil próbuje wybrać coś pomiędzy.

4. digg.com – rzemeślnicza, specjalistyczna woda! – Uwielbiam dobrą kawę, kocham dobre jedzenie, bardzo lubię, gdy w produkt jest wsadzony pomysł i serce. Są to bardzo nośne tematy. I sprzedajne. Dlatego coraz częściej wygląda to tak, jak na tym satyrycznym, ironicznym, doskonałym filmie. Nie dajmy się ogłupić, rozsądek zawsze trzeba zachować.

5. wyborcza.biz – opolska Kofeina – Artykuł o jednej z najsławniejszych kawiarni w Polsce, czyli opolskiej Kofeinie. Kawa, to jedno. Drugą sprawą jest sam biznes, etaty, zatrudnienie i stan polskiej gospodarki. Warto przeczytać!

6. dailycoffeenews.com – edukacja klienta – Rozważania na temat tego, jak warto edukować kawowo klienta kawiarni – aktywnie, pasywnie?

Natomiast dziś muzycznie dwie propozycje. Pierwszą z nich jest Roisin Murphy i bardzo letni, przyjemny, leniwy kawałek Dear Miami:

Z kolei Space Jam w wykonaniu Audio Push to bardzo wpadający utwór, pobudzający do imprezowania. Polecam!

Udanego weekendu!