Tak, wiem, jest niedziela, a nie sobota. Ale myślę, że nie przeszkodzi Wam to w odbiorze Czarnego Tygodnia, który dla Was przygotowałem.

1. perfectdailygrind.com – domowa hydroliza – Choć brzmi to bardzo groźnie, tak naprawdę jest to pozyskanie aromatów z ziół, przypraw czy owoców, aby nadać zapach wodzie. Przymierzam się przetestować kilka pomysłów z tego artykułu. Efekty mogą być naprawdę interesujące!

2. perfectdailygrind.com – jak pogodzić klienta z Trzecią Falą? – ciekawy tekst przede wszystkim dla właścicieli kawiarni, ale myślę że klienci także mogą śmiało przeczytać. Krótko mówiąc, o tym, jak oswoić klienta z nowinkami kawowymi, alternatywami czy po prostu zaproponować mu coś innego, czego jeszcze nie zna.

3. baristahustle.com – o zaparzaniu kawy – Matt Perger po raz kolejny w bardzo przystępny i niestandardowy sposób przybliża zawiłości kawowe. Tym razem przedstawia najważniejsze aspekty parzenia kawy na przykładzie French Pressa i… limuzyny. Gorąco polecam!

4. facebook.com – Czana Polewka – Po raz kolejny warszawska Cafe Plakatówka zaprasza na kawowe doznania. W najbliższą sobotę dwukawowy cupping. Podobno dwie bardzo różne kawy, czyli Kenia od Coffee Proficiency (tego jeszcze w CP nie grali!) i Kongo od Czarnego Deszczu (czyli też Coffee Proficiency, choć nie do końca).

5. dailycoffeenews.com – Beerspresso! – Naprawdę, brakuje mi niektórych wynalazków amerykańskich u nas, w Polsce. Brakuje mi choćby nitro-kawy (choć ta już się pojawiła w opolskiej Kofeinie) i z ogromną chęcią spróbowałbym tego wynalazku – połączenie kawy i chmielów, ale bez przeprowadzenia fermentacji. To musi być coś świetnego.

Muzycznie proponuję dziś Pining Moon oraz Ego. Dobra, delikatna, bujająca elektronika. Myślę, że przypadnie Wam do gustu. A tymczasem, miłej niedzieli!