Po raz czterdziesty trzeci zapraszam Was do Czarnego Tygodnia, czyli Kawowego Przeglądu Prasy. Miejsca, gdzie gromadzę dla Was najciekawsze wieści ze świata kawy oraz okolic. Nie zabraknie także dobrej, klimatycznej muzyki. W sam raz na weekend. Zapraszam!

  1. home.lamarzoccousa.com – Charles Babinski i kawa – Mistrz Baristów USA, Charles Babinski, który także wysoko zaszedł w Mistrzostwach Świata interpretuje wyniki ankiety dotyczącej preferencji picia kawy przez ludzi. Bardzo ciekawy wywiad i interesujące wnioski. Warto poczytać.
  2. dailycoffeenews.com – nim otworzysz swoją palarnię… – Na portalu Daily Coffee News znajduje się pierwszy z cyklu artykułów o tym, o czym należy pomyśleć przed otwarciem własnej palarni kawy. Oczywiście, zanim zabierzecie się za kompletowanie pieców i spisywanie adresów importerów surowca, dobrze byłoby się nauczyć samego palenia.
  3. perfectdailygrind.com – kiedy kawa jest za stara? – Rozważania na temat tego, że kawa od razu po wypaleniu nie jest wcale tą najlepszą i najsmaczniejszą. Sporo wniosków pokrywa się z moim tekstem sprzed kilku miesięcy, właśnie o starej kawie.
  4. perfectdailygrind.com – obróbka typu honey – Raz jeszcze portal Perfect Daily Grind, ale warto, bo tym razem w bardzo zgrabny sposób zostały przedstawione kulisy obróbki kawy typu honey. Jak dla mnie jest to jedna z ciekawszych i smaczniejszych metod obróbki ziaren. Niestety, dość skomplikowana i ryzykowna, ale efekty są świetne!
  5. tabletopjurnal.com – Figgjo – czyli kolejny zaparzacz do kawy, sygnowany przez Tima Wendelboe. Zobaczcie i sami oceńcie.
  6. mashable.com – kawowy pocałunek – link nie z cyklu „amerykańscy naukowcy…”, a „czego to Azjaci nie wymyślą…”, czyli pokrywka do jednorazowych kubków na kawę w kształcie… ust. Czyli w trakcie picia naszej ulubionej kawy całujemy się z kubkiem. Pozostawię to bez komentarza.
  7. design-milk.com – Nowy French Press – Wracając do metod parzenia kawy, na łamach portalu Design Milk można przeczytać o nowej interpretacji klasycznej prasy francuskiej.
  8. vimeo.com/David Friedman – Alan Adler o Aeropressie – Kilkunastominutowy film o Alanie Adlerze, twórcy jednego z najsłynniejszych urządzeń do parzenia kawy, czyli Aeropressu. Jednak Aeropress to tylko wypadek przy regularnej pracy, jaką jest wymyślanie zabawek.

Uskładało się trochę ciekawych treści. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu, tak samo jak muzyka, którą chcę się z Wami podzielić.

Na początek prezentowana tu już wcześniej grupa Rysy, teraz z nowym, świeżutkim albumem Traveler i utworem Night Sleep.

A drugą propozycją jest Walk This Way od Mo w remiksie Alle Farben:

A ja tymczasem uciekam na niemiecki ślub i wesele. Tschüss!