Niestety, nie ma mnie teraz na Blog Forum Gdańsk, nie udało mi się zakwalifikować, by dostać się na tę elitarną imprezę. Może za rok sobotni wpis trafi do Was z Gdańska. Teraz jednak prosto z deszczowego Lublina zapraszam po najświeższe i najciekawsze wieści ze świata kawy.

  1. sprudge.com – świeża kawa to mit? – bardzo ciekawy wywiad z chemikiem, profesorem Chahanem Yeretzainem, który w nauce poświęcił się właśnie badaniu pojęcia świeżości produktów spożywczych. Według niego sprawa świeżości kawy jest pojęciem mocno subiektywnym i zależy od wielu czynników.
  2. thefowndry.com – kawowe wynalazki – kilkanaście urządzeń i akcesoriów kawowych, które intrygują ciekawymi rozwiązaniami i pomysłami. Może nie wszystko jest moim zdaniem trafione, ale kilka perełek na pewno znajdzie się.
  3. perfectdailygrind.com – kawowe single – w skrócie – skondensowana wiedza o kawach jednorodnych. Czym są, dlaczego dobre single są tak smaczne i tak cenne? Odpowiedzi szukajcie właśnie w tym tekście.
  4. dailycoffeenews.com – zbuduj swoją palarnię – w poprzednim Czarnym Tygodniu proponowałem Wam artykuł dotyczący rozwiązań przy projektowaniu własnej palarni kawy. Dziś druga część.
  5. sprudge.com – celebrytka, lalka Barbie o kawie… – wywiad z lalką Barbie występującą na instagramowych zdjęciach? Pozostawiam Was sam na sam z lekturą i oceną.
  6. gentlemanchoice.pl – 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o kawie – na łamach tego portalu pojawił się mój gościnny artykuł streszczający kilka kawowych mitów krążących wśród ludzi. Zapraszam do lektury!

Pod to wszystko proponuję Wam kawałek Who Got the Funk od SoDrumatic:

A także Cheese Naan w wykonaniu La Fine Equipe:

To by było na tyle na dziś. W poniedziałek natomiast zapraszam po nowy, blogowy artykuł, a w dalszej części tygodnia pojawi się także kolejny test sprzętu. Do zobaczenia!