Trochę ciekawostek naskładało się w ostatnim czasie, także czym prędzej śpieszę Wam z dzisiejszym Czarnym Tygodniem, czyli Kawowym Przeglądem Prasy.

  1. dailycoffeenews.com – grzyby redukujące gorzkość? – Okazuje się, że zieloną kawę można potraktować specjalną odmianą grzyba, by zredukować w kawie pewne defekty. W ostatecznym rozrachunku ma to oznaczać możliwość zakupu gorszej jakości surowca, by ten stał się nieco lepszy.
  2. clivecoffee.com – po co goła kolba? – Krótki, acz treściwy artykuł przedstawiający zalety stosowania NPF’a, czyli kolby bez dna.
  3. home.lamarzoccousa.com – Historia PID’a – PID, czyli w skrócie i uproszczeniu, system pozwalający w ekspresach ciśnieniowych na sterowanie temperaturą zaparzania, to jeden z najważniejszych wynalazków ekspresowych w ostatnich kilkunastu latach. Na łamach portalu LaMarzocco przedstawiono historię tego algorytmu i po raz kolejny pokazuje, jak dużą rolę w środowisku kawowym odgrywają home bariści, o czym pisałem całkiem niedawno.
  4. warszawa.wyborcza.pl – Święto kawy i herbaty – Rozmowa z Konradem Konstantynowiczem z legendarnych, warszawskich Filtrów, która jest jednocześnie zaproszeniem na dzisiejsze Święto Kawy i Herbaty, które trwa dziś (17.10, sobota) od 11.00. Mysia 3.
  5. zwidelcempowroclawiu.blogspot.com – Mateusz Żmudziński – Jeśli nie wiecie, skąd wziąć najlepsze, ręcznie robione, piękne tampery, to koniecznie odnajdźcie Mateusza Żmudzińskiego i jego M Coffee Accessories. Dlaczego je robi i kim w ogóle jest ten młody człowiek, dowiecie się z powyższego wywiadu.
  6. huffingtonpost.com – nie kupuj złej kawy – Czyli duże i poważne media o kawie. Z sensem i z logiką.
  7. iflscience.com – czarna kawa i tendencje psychopatyczne – Z cyklu Amerykańscy Naukowcy…, czyli o tym, jak naukowo udowodniono, że wielbiciele czarnej kawy mają większe tendencje do bycia psychopatami niż ci, co wolą dodać do niej odrobinę mleka…

Ponadto, w tym tygodniu pojawiły się na blogu aż trzy nowe teksty. W poniedziałek w dziale testy pojawiła się recenzja ekspresu Ascaso Steel Prof Uno, w środę z kolei kilka słów na temat Hondurasu z Drop Coffee, a ostatnim, najświeższym tekstem zapraszam Was do Barcelony, gdzie miałem okazję raczyć się dobrą kawą i nie tylko!

A jak przystało na Czarny Tydzień, nie może zabraknąć też dobrej muzyki. Na początek świetny remiks świetnego kawałka Ostrego – Rise of the Sun:

I pozostając w chilloutowych rytmach, gorąco polecam In This Whole World od Gramatika.

Może Wy też coś znaleźliście ciekawego w ostatnim czasie o kawie? Albo macie jakiekolwiek propozycje i sugestie? Śmiało piszcie, komentujcie, przekazujcie dalej dobre wieści!