Sobota. Pora więc na Czarny Tydzień, czyli Kawowy Przegląd Prasy. Zebrałem dla Was garść ciekawych informacji ze świata kawy i okolic. Nie zabraknie także dobrej muzyki i przypomnienia tego, co działo się w tym tygodniu na blogu. Zapraszam do lektury!

  1. dailycoffeenews.com – iikone z Wrocławia – Piękny, designerski dripper zaprojektowany we Wrocławiu podbija świat. Iikone, bo o nim mowa, to nietuzinkowy dripper, obok którego nie będzie można przejść obojętnie. Bardzo chciałbym zobaczyć to urządzenie na żywo!
  2. sprudge.com – mikropalarka – A jeśli ktoś chciałby pobawić się w zaawansowane palenie kawy w domowych warunkach, warto obejrzeć tę mikropalarkę. Aillio Bullet R1 ma niewielkie wymiary, ale dość zaawansowane funkcje no i przesłodki, po prostu, wygląd!
  3. nytimes.com – kawiarnia na abonament – W Stanach Zjednoczonych powstała kawiarnia… Na abonament. Sprawa jest prosta. Płacisz 25$ miesięcznie i pijesz dowolną ilość kawy, herbaty czy lemoniady. Proste? Proste.
  4. perfectdailygrind.com – Mahlkonig EK43 – Ten model młynka można już śmiało określić mianem kultowego. Dobre i modne kawiarnie mają często nawet kilka takich młynków. Jeśli kogoś by swędział portfel, pod tym adresem może sobie poczytać co nieco o tym zacnym sprzęcie i dowiedzieć się co dokładnie w nim siedzi.
  5. sprudge.com – kawy z obróbki naturalnej – Obróbka naturalna (na sucho) niesie za sobą bardzo konkretny wpływ na smak. Dzięki niej w kawie pojawia się mnóstwo ciężkiej, owocowej słodyczy, bądź delikatne nuty winne. Całość nabiera mocnego, bardzo słodkiego charakteru i obfitego body. Czym tak naprawdę jest naturalna obróbka i jak się ją przeprowadza? Tu znajdziecie nieco szczegółów.

A w przeciągu mijającego właśnie tygodnia, na blogu pojawił się test Handpresso, czyli mobilnego urządzenia do robienia espresso w podróży. Natomiast na łamach portalu Gentleman’s Choice pojawił się mój artykuł z praktycznymi poradami, jak wybrać dobrą kawę.

Muzycznie klimaty klubowe dla odmiany. Maceo Plex – Solitary Daze.

A drugą propozycją jest Anja Schneider i Dubmission.

Mam nadzieję, że Wam się spodobało, muzycznie i linkowo!