Zdjęcia z Mistrzostw Polski Cup Tasters 2016 obrobione, niebawem pojawią się na stronach Coffee Proficiency wraz z moją relacją. Tekst o mistrzostwach pojawi się także tutaj na blogu jak najszybciej. Poza tym dużo pracy i różnych wydarzeń, ale kolejny Czarny Tydzień już jest specjalnie dla Was!

Ale na początku jeszcze ważna informacja – pozostało Wam już tylko kilkanaście godzin, aby wziąć udział w jubileuszowym konkursie! Wystarczy znaleźć na blogu swój dowolny, ulubiony tekst i opublikować go na swoim facebooku, wraz z otagowaniem bloga we wpisie (żebym mógł dowiedzieć się o tym udostępnieniu!). Bardzo atrakcyjne i niepowtarzalne nagrody czekają na Was!

  1. petergiuliano.tumblr.com – o porzeczkach, sośnie i kawie – Może artykuł nie wnosi wzniosłych treści kawowych, nie traktuje o kolejnej rewolucji, niemniej jest bardzo warty przeczytania. Kto by pomyślał, że czarna porzeczka w USA jest nielegalna, stąd opisy profilów smakowych kaw różnią się pomiędzy Stanami a Europą!
  2. finediningslovers.com – o latte bez mleka – Z cyklu eksperymentów kuchennych, propozycja, aby stworzyć kremową kawę a’la latte… bez mleka. Wystarczy… Guma ksantanowa. Próbujecie na własne ryzyko!
  3. thekitchn.com – psychologia kawowa – Kolejna, nietypowa propozycja w dzisiejszym Czarnym Tygodniu. Tym razem poważny artykuł o tym, czy pijący kawę i niepijący jej mogą się ze sobą umawiać i wspólnie żyć? Mówię poważnie, że to poważny tekst!
  4. perfectdailygrind.com – trzecia fala w trzech filmach – Trzy, krótkie filmy, które wprowadzą początkujących w to, co nazywane jest trzecią falą kawową. 
  5. dailycoffeenews.com – Mavam – Ekspres ciśnieniowy kojarzy się zwykle z dużym, sześciennym urządzeniem na blacie. A co w momencie, gdy to z blatu wystaje ekspres? Oto Mavam.
  6. coffeedilemma.pl – pamiętając o korzeniach – Przed chwilą wspominałem o trzeciej fali, tyle mówi się o kawach specialty, o hipsterach, o modzie na kawę, o designerach smaku, o tym, że włoszczyzna jest passe… Jednak to, co było w przeszłości nadal może nas wiele nauczyć, o czym przypomina Ania Oleksak na swoim blogu. W pełni się pod tym podpisuję! Zwłaszcza pod punktem trzecim.

Mam nadzieję, że spodobało się Wam to, co dla Was znalazłem i że muzycznie też przypadną Wam znaleziska do gustu. A mianowicie Robot Koch i  melancholijny, jesienny utwór Separated:

Z kolei drugą propozycją jest Jan Blomqvist i Time Again:

Raz jeszcze przypominam o konkursie, a w następnym tygodniu na blogu pojawi się nowy test oraz moje spostrzeżenia o Mistrzostwach Polski Cup Tasters 2016.