Tydzień intensywny, pracowity, nie wszystko udało się zrealizować zgodnie z założeniami… Niemniej, w to sobotnie popołudnie oddaję Wam do użytku świeży Czarny Tydzień, czyli Kawowy Przegląd Prasy. Zapraszam!

  1. targipiw.lublin.pl – Targi Piw Rzemieślniczych w Lublinie – Już w najbliższy weekend, czyli 28-29 listopada, w Lublinie, odbędzie się naprawdę spora i zacna impreza piwna, czyli lubelskie targi piw rzemieślniczych. Jak wiecie, dobrym piwem absolutnie nie pogardzę. Mało tego. Pojawia się coraz więcej połączeń piwno – kawowych. Mam zamiar takie na targach odnaleźć w jak największej ilości!
  2. dailycoffeenews.com – Nowe młynki Mahlkonig – Nie da się nie użyć sformułowania kultowe w odniesieniu do młynków Mahlkoniga. Zwłaszcza, jeśli mówimy o modelu EK 43, który zawładnął większością współczesnych kawiarni stawiających na wysoką jakość kawy. To wielkie zainteresowanie tym modelem pchnęło inżynierów do modyfikacji ułatwiających codzienną pracę, zwłaszcza przy espresso.
  3. europeancoffeetrip.com – Kawowe Apple w Kijowie – Kultura dobrej kawy to już nie tylko domena Europy Zachodniej czy Stanów Zjednoczonych. Także i u naszych wschodnich sąsiadów coś się w tej dziedzinie dzieje. Ekipa European Coffee Trip odwiedziła interesującą kawiarnię Fair Fich w Kijowie. Skojarzenia z salonami Apple są słuszne. Ascetyzm, prostota, dużo bieli i ciekawy klimat.
  4. sprudge.com – Paryż i kawa – długi, refleksyjny artykuł o Paryżu, o kawie i wydarzeniach minionych tygodni we Francuskiej stolicy. Warto poczytać.
  5. kaffebox.no – Kawowy kalendarz adwentowy – Przegenialny, przepiękny pomysł i kooperacja najlepszych, skandynawskich palarni kawy segmentu specialty. Każdy na świecie ma możliwość w grudniu cieszyć się każdego dnia, aż do świąt Bożego Narodzenia, inną kawą. Dwadzieścia cztery paczuszki po 50g różnych kaw od szwedów czy norwegów. Brzmi cudownie. Niestety, cena powala…

Muzycznie zaproponuję Wam na początek spokojny utwór od Ibeyi – River. 

Drugi utwór, także z kobiecym, ciepłym wokalem to Concrete Waves w wykonaniu Kendry Morris.

A jutro Druga Dycha do Maratonu w Lublinie. Przez kontuzję dwa tygodnie nie biegałem, także może być ciekawie. Byle dobiec. Miłego weekendu!