Po dłuższej przerwie, pora na powrót do Czarnego Tygodnia, czyli kawowy przegląd prasy. Zbiór linków, ciekawostek o kawie i z jej pogranicza. Całość okraszona dobrą muzyką. Zapraszam!

 

1. DailyCoffeeNews.com o nowej koncepcji drippera – Świetny design oraz koncepcja, by filtr jak najmniej stykał się z samym urządzeniem. Interesujące.

2. SlowTravelBerlin.com o kawiarniach „Trzeciej Fali” w Berlinie – Portal proponujący niestandardowe zwiedzanie Berlina przedstawia artykuł o kawiarniach niemieckiej stolicy z nurtu tzw. „Trzeciej Fali”. Wśród nich m. in. The Barn oraz Bonanza. Ale nie tylko. Całkiem sporo tego!

3. Małgorzata Bartelak i defekty w kawie – Bardzo dobry, ciekawy, z dużą dawką wiedzy, artykuł Małgorzaty Bartelak z Coffee Proficiency, na temat defektów ziaren, które mogą bardzo negatywnie wpłynąć na smak kawy. Warto wiedzieć, z czym muszą mierzyć się codziennie ludzie, którzy dostarczają nam wypaloną kawkę!

4. HuffingtonPost.com i 10 powodów, dlaczego Fair Trade nie zdaje egzaminu – Krótko i na temat. Fair Trade nieco rozjechało się ze swoimi pierwotynymi założeniami.

5. inc.com o geniuszu twórcy Chemeksa – Sporo ciekawej historii o Peterze Schlumbohmie, twórcy m. in. genialnego Chemeksa, ale nie tylko! O kawie i designie.

A muzycznie zaproponuję dziś dwa kawałki. Pierwszy, to niezwykle energetyczny utwór Utopia. pochodzący ze ścieżki dźwiękowej z najnowszej części gry FIFA 2015

 

 

Natomiast drugi, w nieco innym klimacie, ale także bardzo, bardzo ożywczy!