Pięćdziesiąty raz już w historii tego bloga prezentuję Wam najciekawsze treści ze świata kawy i okolic. O nowinkach, o ciekawostkach, dokonaniach i odkryciach. Dziś także o piwie, o prezentach i drogim młynku. Zapraszam!

  1. targipiw.lublin.pl – Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych – Od godziny trwają Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych. Naprawdę zacna impreza, gdzie można przekonać się samemu, iż dobre piwo i dobra kawa mają ze sobą wiele wspólnego. Zajrzyjcie do Lublina jeszcze dziś, albo jutro!
  2. perfectdailygrind.com – Czym jest crema? – Trzy filmy pokazujące czym jest legendarna pianka na espresso, ta piękna, lśniąca, o orzechowym kolorze, emulsja, czyli crema.
  3. dammitcoffee.com – Kawa na święta – Wiele palarni w Zachodniej Europie oraz w Stanach Zjednoczonych przygotowuje specjalne mieszanki (i single) kaw mające przywodzić na myśl swoim profilem smakowym święta Bożego Narodzenia. Na łamach tej strony zebrano kilkanaście propozycji kaw świątecznych z różnych palarni. Warto popatrzeć choćby na śliczne opakowania!
  4. thirdwavewichteln.com – Kawowy Mikołaj 2015/16! – Od wczoraj można się już zapisywać na tegoroczną edycję akcji Third Wave Wichteln, czyli kawowego świętego Mikołaja. Zamysł jest prosty – zapisujemy się, w grudniu dostajemy losowo wybrany adres spośród innych uczestników i tej osobie wysyłamy paczkę kawy segmentu specialty pod metody alternatywne wypalaną w lokalnej palarni. W zamian oczywiście ktoś inny dostanie nasz adres i możemy zostać zaskoczeni paczuszką z drugiego końca świata. W zeszłym roku wysyłałem kawę do Malezji! Niestety, wszystko opiera się na zaufaniu do drugiego człowieka i na funkcjonowaniu poczty i nie dotarło do mnie nic w zamian. Nie zmienia to faktu, że na tegoroczną edycję i tak się zapisałem. Wam też polecam!
  5. lynweber.com – EG-1 –  Jeśli przypadkiem macie do wydania skromne 900$, ta oferta na pewno Was zainteresuje – EG-1, piękny, interesujący młynek do kawy. Podobno perfekcyjny.

Natomiast muzycznie mam dziś do zaproponowania utwór Sun od Kenton Slash Demon:

Drugą propozycją niech będzie fantastyczny kawałek Gimme All Your Love od Alabama Shakes.

Miłego weekendu!