Pierwsza, grudniowa sobota to doskonały moment na Czarny Tydzień, prawda? Dziś prócz przypomnienia tego, co działo się na blogu w minionym czasie, także o tym, czym są kawowe blendy bądź o spersonalizowanej subskrypcji kawy. Zapraszam!

  1. perfectdailygrind.com – kawowe blendy – Pierwsza część z serii artykułów na temat tego, czym są blendy kawowe i dlaczego palarnie je robią. Czy robi się je dla lepszego smaku, a może po to, żeby zakryć jakieś defekty?
  2. sprudge.com – Sprudigie Awards – Sprudge, jeden z najpopularniejszych serwisów na świecie poświęconych tematyce kawowej organizuje doroczny konkurs na najlepsze rzeczy związane oczywiście z kawą. Obecnie trwa etap nominacji, w których uczestniczyć może każdy z nas, poprzez wypełnienie prostego formularza. Jest tam miejsce na zgłoszenie m. in. najładniejszego opakowania, najlepszej, nowej kawiarni, najlepszego filmu/nagrania poświęconemu kawie czy najlepszego blogera, pisarza kawowego. Macie czas do 13 grudnia.
  3. daiycoffeenews.com – Grumpy Coffee – Jako bywalcy internetu na pewno choć raz spotkaliście się z Grumpy Catem, charakterystycznym kotem z miną…. hmm… no miną. Generalnie kot stał się ikoną popkultury, którą wykorzystuje się w wielu miejscach. Także przy okazji kawy. Bo oto powstała seria kaw z tym sympatycznym (?) stworzeniem.
  4. dearcoffeeiloveyou.com – święta z kawą – Okres około świąteczny to moment, kiedy pojawia się wiele poradników, co można kupić komuś na święta (nawet i u mnie pojawił się rok temu taki poradnik i nie wykluczam zaktualizowanej wersji na ten rok). Na portalu DCILY nie mogło zabraknąć takiego artykułu. Warto przejrzeć.
  5. crema.co – personalna subskrypcja – Projekt Crema.Co już kiedyś gościł w ramach Czarnego Tygodnia. Wówczas funkcjonował jako raczkujący pomysł. Teraz powoli rusza w świat. Powoli, bo na razie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Niemniej, z czasem ma mieć zasięg światowy, więc warto obserwować poczynania twórców, bo w zamyśle, Crema.Co to ciekawa rzecz. Dobieramy wedle własnego upodobania kawy i palarnie z bazy, wybieramy regularność, z jaką mają przychodzić dostawy i nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się spersonalizowaną subskrypcją.

Ponadto, w tym tygodni na blogu pojawił się artykuł bardzo radosny dla mnie, bo podsumowujący dwa lata egzystencji PopularCoffee. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję, że jesteście i współtworzycie mój projekt! Dostępny jest już tekst o moich wrażeniach z Mistrzostw Polski Cup Tasters 2016. Nie zapomniałem także podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat niesamowitej Nikaragui Limoncillo od Coffee Proficiency. Do tego, w tym tygodniu przyszła do mnie nieoczekiwana paczka prosto od Acai z nowiutkim modelem Lunar. Niebawem na blogu chyba pierwsza, pełna, polska recenzja tego kosmicznego sprzętu!

Czym byłby Czarny Tydzień bez muzyki? Niczym! Dziś dobra, polska elektronika, niezwykle żywiołowa i rozchodząca się po całym ciele, okraszona bardzo dobrymi, damskimi wokalami. Na początek Natalia Nykiel i Auer / Żywy Gig: Ground Level, nagrany specjalnie dla Programu Czwartego Polskiego Radia.

 Drugą propozycją jest kooperacja VSHOODU i Karoliny Czarneckiej w kawałku Chwytaj ten stan.

Liczę, że te utwory zawładną Wami tak samo jak mną. Miłego weekendu!