Święta zbliżają się dużymi krokami. Toż to już za niecałe dwa tygodnie! Dlatego też po weekendzie na blogu pojawi się odświeżony poradnik prezentowy, czyli co zrobić, gdy mamy to (nie)szczęście mieć w rodzinie zapalonego kawosza. A teraz zapraszam na kolejny Czarny Tydzień, czyli Kawowy Przegląd Prasy!

  1. coffeeandbookbox.com – kawa do książki – Coffee and Book Box to projekt, który ma nam zapewnić regularne dostawy świeżej kawy i dobrej lektury co miesiąc. Twórcy projektu powołują się na statystyki, że tylko 10% Polaków czyta książki, a aż 75% pije kawę do śniadania. Chcą to zmienić, tzn. podwyższyć stopień czytelnictwa w Polsce, a jednocześnie przekonać Polaków do picia dobrej kawy. Cel słuszny i jeśli kogoś taki sposób przekonuje, można wesprzeć twórców odpowiednią kwotą na portalu crowdfundingowym. Na pewno będę śledził rozwój i poczynania!
  2. perfectdailygrind.com – o kawowych blendach po raz drugi – Tydzień temu przedstawiałem Wam artykuł o tym, czym są mieszanki kaw, tzw. blendy i dlaczego palarnie decydują się na ich tworzenie. Dziś druga część serii do przeczytania.
  3. dailycoffeenews.com – The Spinn Coffee – Propozycja automatycznego ekspresu przelewowego. Ale nie takiego zwykłego. Takiego, w którym będzie można mieć wpływ na wiele szczegółów parzenia i po odpowiednim zaprogramowaniu w prosty sposób dostaniemy filiżankę pysznej, czarnej kawy. Tak przynajmniej jest w założeniach, bo The Spinn Coffee jest w fazie projektowania i tworzenia. Niemniej, takie rozwiązanie, zgodnie ze standardami SCAA, może być świetnym rozwiązaniem dla tych, co cenią dobrą kawę, a nie mają czasu i chęci na codzienne znęcanie się nad wagą, młynkiem i dzbankiem.
  4. sprudge.com – Evocation Coffee – Lubię ładne opakowania dobrych kaw. Jest to dla mnie wartość dodana, jako zboczeńca wizualnego, którego boli brzydota. Design jest ważny. Nie zastąpi smaku, ale może go ładnie podkreślić.

Ponadto, w tym tygodniu na blogu pojawił się test żółtego, norweskiego drippera, czyli Wilfa Svart w wersji manualnej. Naprawdę, polecam przeczytać tekst i przekonać się, że coś ciekawego w tym siedzi… Zebrałem także w osobnym wpisie wszystkie filmy, jakie do tej pory stworzyliśmy w kawowym gronie, o tym, jak zrobić kawę. Powstały one na przestrzeni ostatnich dwóch lat, są nadal aktualne i mam nadzieję, pomocne. W planach kolejne!

Muzycznie dziś najpierw nieco melancholii, czyli Natalia Przybysz i Prąd. Uwielbiam ten wokal.

Drugą propozycją jest There is Hope, mocno elektroniczny, taneczny kawałek od Zoo Brazil i Rasmusa Kellermana.

Miłego weekendu!