W Nowy Rok z najnowszym Czarnym Tygodniem. A w nim między innymi o podsumowaniach ubiegłego roku, o termokubku z aeropressem czy robieniu kawy w samolocie. Zapraszam!

  1. sprudge.com – Aeropress w przestworzach… Zabroniony! – Fani dobrej kawy znajdą każdy moment, aby przygotować ulubiony napój. Także w samolocie. Niestety, skutki mogą być bardzo różne, z oparzeniami i absolutną banicją tego urządzenia w amerykańskich liniach lotniczych.
  2. cnet.com – ustawienia młynka – Artykuł o absolutnej, kawowej podstawie, czyli doborze mielenia do konkretnej metody zaparzania. Prosto i przejrzyście.
  3. perfectdailygrind.com – kawowe mity i ich pochodzenie – W tekście zebrano kilka mitów na temat kawy wraz z wytłumaczeniem, skąd mogły się one wziąć i czy jest w nich jakieś ziarnko prawdy.
  4. kickstarter.com – The Oomph – Pozostały jeszcze dwie doby, aby móc wesprzeć projekt The Oomph, czyli połączenie termokubka z aeropressem. Wygląda ciekawie, choć zastanawia mnie kilka kwestii technicznych. Na pewno będę obserwował rozwój sytuacji.
  5. eater.com – kultura kawowa w 2015 – Spojrzenie na 2015 rok w kawie z perspektywy amerykańskiej.
  6. coffeedilemma.pl – kawowe podsumowanie 2015 roku – Ania Oleksak przedstawiła swoje podsumowanie polskiego świata kawy w 2015 roku. Zachęcam do lektury!

Natomiast na PopularCoffee także pojawił się mój autorski przegląd kawowych wydarzeń w 2015. Kawa 2015: Raport jest już dostępny i serdecznie zachęcam do przeczytania! W ostatnim czasie pojawiła się także recenzja Kolumbii Las Nubes Gesha oraz test ręcznego młynka klasy wyższej, czyli Zassenhaus Panama.

Nie może się Czarny Tydzień obejść bez dobrej muzyki! Dziś proponuję Wam Autobus Oksany Predko. Piękny wokal i bardzo przyjemne tło muzyczne. Wpada w ucho i dobrze się śpiewa!

A drugą propozycją jest Free Fall. Elektroniczny, elektryzujący, po prostu dobry!

To tyle w dzisiejszym, pierwszym w 2016 roku Czarnym Tygodniu, czyli Kawowym Przeglądzie Prasy. Życzę Wam jak najlepszego, Nowego Roku i spełnienia wszelkich marzeń oraz planów!