Kolejny, pięćdziesiąty szósty już Czarny Tydzień oddaję w Wasze ręce i kursory. Dziś sięgamy wysoko, bo aż po sam Biały Dom z czarną kawą. Nie zabraknie też nieco mniej wzniosłych informacji i dobrej muzyki. Zapraszam!

  1. eater.com – Prezydent Obama ma Chemeksa – Czarna kawa w Białym Domu ma się dobrze. Jak donosi serwis eater.com, prezydent Obama polecił zakup pięćdziesięciu sztuk klasycznych Chemeksów. Czyżby kawa zyskała wpływowego ambasadora dobrego smaku?
  2. notcot.com – parzenie w woreczku – Trader Joe’s Pour Over to interesujący patent na jednorazowe parzenie kawy. Kupujemy opakowanie ze zmieloną kawą, otwieramy je, wlewamy gorącą wodę, odkręcamy korek, przechylamy i wlewamy do kubka. Osobiście traktowałbym to jako ciekawostkę, a nie realny, dobry pomysł, już choćby przez sam fakt kupna zmielonej kawy.
  3. tvp.pl – Cafe Historia – W serwisie VOD Telewizji Polskiej można obejrzeć Cafe Historia – rozmowę o kawie, jej historii i miejscu na świecie.
  4. coffee.jp – kawowa infografika – Interesująca infografika pokazująca w skrócie, czym są poszczególne fale kawowe. Od pierwszej do obecnie panującej trzeciej.
  5. thecoffeecompass.com – rewolucyjny tamper? – Ubijanie kawy przy robieniu espresso jest bardzo ważnym elementem całego procesu parzenia. To, czy dobrze kawa zostanie ubita, równo, z odpowiednim naciskiem, zadecyduje, czy ekstrakcja odbędzie się poprawnie, a w filiżance znajdzie się to, czego oczekujemy. Dlatego na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, które miałyby niwelować powszechne błędy, które bariści popełniają na tym etapie. Jedną z propozycji jest Mahlgut Tamper Palm, z regulowanym poziomem ubicia.

Ponadto na blogu jest już świeżutki wpis o tegorocznych Mistrzostwach Polski Latte Art oraz recenzja Kenii od Mastro Antonio.

Oczywiście na koniec zostawiam propozycje muzyczne. Na początek Cage The Elephant i Too Late to Say Goodbye 

Natomiast drugim utworem jest We Krwi Ostrego, zapowiadający jego najnowszy album Życie po Śmierci, którego premiera odbędzie się pod koniec lutego. Nie mogę się doczekać!

Wiosennego, ciepłego, choć wciąż zimowego weekendu Wam życzę i samych przyjemności, nie tylko kawowych!