Zapraszam w tę ostatnią sobotę lutego na Czarny Tydzień, czyli tradycyjny Kawowy Przegląd Prasy. Dziś o tym, co to znaczy miłość do kawy aż po grób, jak można próbować wypalić kawę w domu, a także o zakazie używania kapsułek kawowych. Zapraszam!

Nim podzielę się z Wami tym, co zebrałem przez ostatni czas ze świata kawy, chciałbym poprosić Was o wsparcie w ramach konkursu Blog Roku. Rozpoczął się etap, w którym to Wy, Czytelnicy, możecie zagłosować na mojego bloga. Jeśli głosów będzie wystarczająco dużo, przejdę do następnego etapu, gdzie blog będzie poddany ocenie przez jury. Więc jeśli cenicie mojego bloga, lubicie czytać o kawie, podobają Wam się zdjęcia lub chcecie, by dobra kawa popłynęła do jeszcze szerszego grona, bardzo proszę o SMS-a na numer 7124 o treści B11217 (koszt 1,23zł, przeznaczone na cele charytatywne). Głosować można raz z jednego numeru telefonu. DZIĘKUJĘ!

Blog Roku
SMS o treści B11217 na numer 7124!
  1. nytimes.com – trzy proste kroki na poprawę swojej kawy – Warto docenić, że na tak znamienitych portalach, jak strony New York Times, pojawiają się informacje o tym, co zrobić, aby poprawić smak swojej kawy. Porady są bardzo podstawowe, ale od czegoś trzeba zacząć!
  2. zmescience.com – Hamburg chce pozbyć się kapsułek – Nie od dziś wiadomo, że jednorazowe kapsułki na kawę, tak chętnie używane w wielu domach to nie tylko strata pieniędzy, ale i zmora śmietnikowa. Wykonane z mieszanki plastiku i aluminium nie mogą być poddane recyklingowi, a ich rozkład trwa setki lat. Widząc ten problem, władze Hamburga rozważają wprowadzenie… zakazu używania jednorazowych kapsułek.
  3. jimseven.com – drzewo genealogiczne kawy – James Hoffmann stworzył niesamowitą i ciekawą rzecz – zebrał najważniejsze odmiany botaniczne kawowca, połączył je liniami pochodzenia i do tego umieścił wszystko w ramach czasowych. Pozycja obowiązkowa dla każdego ciekawskiego!
  4. qz.com – miłość do kawy aż po grób – a może i nawet dalej.  Renato Bialetti, kawowa legenda, twórca najpopularniejszych kawiarek, Bialetti właśnie, zmarł w wieku 93 lat. Wielka osoba wymaga spektakularnych rzeczy, nawet w czasie własnego pogrzebu. Bialettiego pochowano w urnie w kształcie… wielkiej kawiarki!
  5. zenroast.com – palarka na miarę własnej kuchni – proces palenia kawy to skomplikowana rzecz, do której trzeba mieć nie tylko pasję i serce, ale i potężną dawkę wiedzy. Twórcy ZenRoast chcą jednak maksymalnie uprościć tę czynność, przynajmniej na potrzeby domowego kawosza. Rozwiązanie, bardzo ładnie zaprojektowane, ma sporo minusów i kompromisów, raczej daleko będzie do stylu najlepszych palarni świata, niemniej w ramach ciekawostki, warto obejrzeć ten produkt.
  6. tastingtable.com – kawowy recykling – oto kilka propozycji, w jaki sposób wykorzystać zużytą, zaparzoną już kawę. Okazuje się, że możliwości jest całkiem sporo!
  7. thrillist.com – złe kawowe trendy – kawa funkcjonuje bardzo dobrze w zbiorowej świadomości. Niestety, tworzy to wiele niepotrzebnych trendów. Właśnie o nich można przeczytać na łamach portalu.

Klasycznie mam dla Was propozycje muzyczne na weekend. Najpierw Robot Koch i Trouble.

Ostatnio chodzi za mną także Fisz z utworem Sznurowadła.

Po weekendzie na pewno pojawią się nowe teksty na blogu! Także życzę miłej soboty!