To gorący weekend dla wszystkich miłośników kawowych zmagań – rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Barista 2016 w Katowicach. Niebawem poznamy osobę, która najlepiej włada ekspresem, młynkiem, mlekiem i nietypowymi dodatkami. Poza tym, pora na Czarny Tydzień!

  1. facebook.com – Mistrzostwa Polski Barista 2016 – Niestety, nie udało mi się dotrzeć na mistrzostwa osobiście, stąd nie będzie mojej relacji stamtąd. Jednak na stronie wydarzenia na facebooku będzie można śledzić najświeższe wieści z placu boju, do czego serdecznie zachęcam.
  2. awesomeinventions.com – Zaparzający budzik – To się nazywa ciekawy wynalazek. Budzik zsynchronizowany z mikro ekspresem przelewowym. Ustawiamy odpowiednią porę, a urządzenie samo zaparzy kawę i nas obudzi. Oczywiście ma kilka mankamentów, ale idea zacna!
  3. buzzfeed.com – Kawa do żucia – Z jednej strony pomysł mnie przeraża i brzmi obrzydliwie, z drugiej intryguje. Oceńcie z resztą sami – proszę Państwa, oto kawa do żucia!
  4. drink.seriouseats.com – Koszt kawy – W tym artykule zawarto wszystkie koszty, które składają się na ostateczną cenę kawy w kawiarni. Od uprawy, aż do sprzedaży. Okazuje się, że na te kilka dolarów podanych jako przykład, składa się wiele dolarów i miesięcy ciężkiej pracy.
  5. home.lamarzoccousa.com – Kawa w biurze – Choć strona ma charakter reklamowy, nie można odmówić marketingowcom z LaMarzocco pomysłowości i słuszności w argumentowaniu, dlaczego dobra kawa jest ważna w biurze.
  6. sprudge.com – Japońskie Mistrzostwa Aeropress 2016 – W Japonii zakończyły się krajowe Mistrzostwa Aeropress. Na portalu Sprudge.com można dowiedzieć się, jakie były najlepsze przepisy na tę metodę. Warto przeanalizować azjatyckie podejście w kontekście polskich mistrzostw, które odbędą się pod koniec maja w Warszawie.

Ponadto, na blogu pojawił się test niezwykle gorącego produktu, jakim jest ręczny młynek Comandante C40 MK3 oraz recenzja Burundi Kazozy z krakowskiej palarni CRS Coffee Roasters.

Muzycznie na początek O.S.T.R. z najnowszego albumu Życie Po Śmierci, Miami. Jednocześnie zachęcam do przesłuchania całej płyty po kolei, dzięki czemu każdy utwór nabierze pełnego sensu w kontekście opowiadanej historii.

Drugą propozycją jest Pitch Black i Vicetone. Elektronicznie i energetycznie, bardzo weekendowo.

Przypominam raz jeszcze o Mistrzostwach Polski Barista 2016. Kto tylko może, niech przybywa do Katowic i podziwia kilkunastu polskich baristów, którzy będą popisywać się przed sędziami i publicznością, jak potrafią zaparzyć espresso, kawy mleczne, a także kawowe drinki, jednocześnie opowiadając o samej kawie. Naprawdę warto!