Wiem. Ostatnio nie grzeszę regularnością w prowadzeniu bloga. Obiecuję wrócić na właściwe tory. A zacznę od Czarnego Tygodnia, w którym znajdziecie oficjalne wyniki Mistrzostw Świata Latte Art, kawę rozpuszczalną czy sposób na próbowanie kawy. Zapraszam!

  1. worldcoffeeevents.org – Wyniki Mistrzostw Świata Latte Art – Agnieszka Rojewska w finale Mistrzostw Świata Latte Art zajęła bardzo dobre, piąte miejsce. Gratulacje! Na stronach WCE są już oficjalne wyniki wraz z punktacją. Jak widać, naszej Reprezentantce zabrakło raptem kilku punktów, by wskoczyć na trzecie miejsce. Mimo tego, szacun i czapki z głów!
  2. eater.com – jak smakować kawę? – Na łamach portalu Eater można przeczytać o tym, że właśnie jesteśmy w złotej erze odkrywania prawdziwej kawy. Trudno się z tym nie zgodzić. W artykule Danieli Galarzy można znaleźć proste, ciekawe wskazówki, czym powinna charakteryzować się dobra kawa, dlaczego właśnie tym i czy warto tej dobrej kawy szukać. Podpowiem Wam – warto!
  3. suddencoffee.com – kawa rozpuszczalna? – Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek wspomnę o kawie rozpuszczalnej, jako czymś, co chciałbym spróbować. Jednak kilka dni temu dostałem maila od Kallego Freesego, dwukrotnego mistrza baristów Finlandii, z zaproszeniem do zapisania się na subskrypcję nowej kawy. Kawy rozpuszczalnej. Rzekomo tak opracowano technologię, że w smaku ma nie być różnicy w stosunku do dobrej kawy przelewowej. Bardzo ciekaw jestem, co twórcom wyszło…
  4. finedininglovers.com – parowanie jedzenia – Artykuł co prawda nie o kawie, a o jedzeniu, ale z kawą powiązany nieco. Chcąc próbować i smakować, warto poznać dobre połączenia. Na łamach Fine Dining Lovers znajduje się świetna, obszerna infografika, na której znajdziecie wskazówki, jakie potrawy łączą się ze sobą w idealne pary. A im więcej próbujemy, wąchamy, tym łatwiej potem w kawie wyłapać odpowiednie nuty. Więc polecam!
  5. perfectdailygrind.com – dogadaj się z baristą – Kilka wskazówek dla wszystkich odwiedzających dobre kawiarnie. Znajdują się tam fachowcy, pasjonaci kawy, którzy tylko czekają, żeby zaserwować Wam najlepszą z możliwych kaw (tak być powinno). To wszystko spełznie na niczym, jeśli Wy, jako klienci, nie pozwolicie sobie na nieco otwartości.
  6. facebook.com/proinfuzja – Pro-Infuzja 2016 już za tydzień! – 15 kwietnia odbędzie się pierwsza runda polskiej ligi baristów, czyli Pro-Infuzja. W tym roku zawody są jeszcze bardziej prestiżowe, bo nad ligą czuwa polski oddział SCAE. Wpadajcie do Katowic do Synergii, żeby zobaczyć, jak zmagają się bariści!

Muzycznie na początek spokojnie, chilloutowo, czyli Shlohmo i Places:

Drugą propozycją są #Rysy w wykonaniu Małych Miast.

Udanego weekendu Wam życzę!