Emocje po ubiegłoweekendowych Mistrzostwach Polski Brewers Cup 2016 już nieco opadły (szczegóły po weekendzie na blogu!), a więc można śmiało odprężyć się przed nowym, Czarnym Tygodniem, który właśnie dla Was przygotowałem. Miłej lektury!

  1. perfectdailygrind.com – dlaczego polski rynek kawy specialty rozkwita? – Tekst Maćka Duszaka na łamach PDG, o tym, dlaczego w Polsce mieliśmy problem z kawą, a teraz jest coraz lepiej. Artykuł jest skierowany przede wszystkim do zagranicznego czytelnika, ale warto i tak po niego sięgnąć.
  2. medium.com – kawiarnia miejscem do pracy – Interesujący i dobrze udokumentowany artykuł o tym, jak pracuje się w kawiarni. I nie ma tu mowy o baristach czy obsłudze, a o tych, którzy przychodzą do swoich ulubionych lokali, by popracować nad różnymi projektami czy spotkać się z kontrahentami.
  3. sprudge.com – tampery nowej ery – Trzecia Fala Kawowa unowocześnia wiele dotychczasowych rozwiązań stosowanych w kawiarniach. Rewolucje i zmiany nie ominęły tego kawałka metalu służącego do ubijania kawy w kolbie. Autorzy Sprudge.com przedstawili kilka nowości z tej dziedziny.
  4. techinsider.io – o wodzie w kawie – Choć naukowy, to jednak przystępnie napisany tekst o tym, jak bardzo ważna jest woda w naszej kawie, a zwłaszcza niuanse w niej występujące.
  5. huffingtonpost.com – kofeinowe ciekawostki – Interesujących czy bezużytecznych faktów nigdy za wiele. Więc zostawiam Wam dziesięć ciekawostek dotyczących kofeiny.
  6. kawiarniafiltry.wordpress.com – Podróże z Espresso… z 2009 roku – Warszawskie Filtry to legenda na polskiej mapie dobrych kawiarni. Jako pierwsi zaczęli eksperymentować z alternatywami i palarniami specialty. Mają też prostego bloga, gdzie od czasu do czasu wrzucają informacje, co akurat mają w młynku, czyli Podróże z Espresso. Zdarzają się perełki z odległych państw, są interesujące smaki marcepanu, pomarańczy czy chilli… Ale czy tak było w 2009 roku…? Pasjonujące, jak bardzo zmienił się rynek i smaki przez te kilka lat!

Muzycznie uraczę Was ponownie polskimi wokalistkami. Ostatnio bardzo wpadają mi w ucho. Najpierw Bovska i fenomenalny Kaktus:

Drugim utworem jest Czego Wy Chcecie od Polki? w wykonaniu Katarzyny Łopaty. Byłem na koncercie niedawno, gdybyście mieli możliwość, polecam także wybrać się, brzmi świetnie!

Może jeszcze nie wszyscy zauważyli, na blogu jest już całkiem świeży wpis na temat starych, pięknych ekspresów ciśnieniowych. Takich z duszą. Zapraszam do przeczytania. Jest też recenzja ciekawej kawy od Whitelabel Coffee.

Po weekendzie pojawi się, jak wspomniałem na początku, tekst o Mistrzostwach Polski Brewers Cup, wraz ze zdjęciami. Jest też już kilka innych tekstów w kolejce, także będzie co czytać. Ponadto, od niedawna możecie mnie znaleźć także na Snapchacie pod nickiem @popcoffeeblog. Zapraszam i miłego weekendu życzę!