Kolejna sobota, kolejny Czarny Tydzień. Ponownie zebrałem dla Was nieco ciekawostek ze świata kawy. Przypomnę Wam także o tym, co od ostatniego czasu pojawiło się na blogu. Także zapraszam do lektury!

  1. europeancoffeetrip.com – wycieczka do fabryki Mahlkoniga – Ekipa European Coffee Trip miała okazję zobaczenia, jak powstają jedne z najbardziej kultowych, cenionych, profesjonalnych młynków spod znaku Mahlkoniga. Oto ich relacja.
  2. sprudge.com – kawowe koło smaków – Właściwie nie ma na moim blogu wpisu, w którym nie poruszałbym kwestii bogactwa smaków dobrej kawy. Od nut opisywanych jako czekoloadowo-orzechowe, przez zioła czy marcepan, po rześkie cytrusy, żurawinę czy czarną porzeczkę. Aby ujednolicić terminologię w 1995 roku opracowano koło smaków kawowych, które niedawno zostało poważnie zmodyfikowane. W artykule na portalu Sprudge dowiecie się, co za tym wszystkim stoi.
  3. facebook.com/BaristaFarmer – Agnieszka Rojewska – Po prostu – Agnieszka Rojewska i akcja Barista&Farmer – reality show!
  4. perfectdailygrind.com – kawowe piwo – Na PDG znajdziecie dwa filmy, które pomogą Wam zrozumieć czym jest kawowe piwo (coffee beer) i jak można je zrobić. Napój ten zdobywa coraz większą popularność. Nie ukrywam, że chętnie bym spróbował!
  5. facebook.com/avesomnesstv – o kawie, instagramie, modzie… – Pięknie zrealizowany, prześmieszny i jakże prawdziwy skecz o tym, jak czasami zachowujemy się w kawiarniach czy restauracjach. Albo w domu… Tak, czasami mam wrażenie, że też tak się zachowuję!

Na blogu jest już także kilka słów o tym, co działo się w Kołobrzegu podczas Mistrzostw Polski Brewers Cup 2016. Jest sporo zdjęć, tekstu też niemało.

Jest również recenzja Kenii Kainamui Lot 141 od Johana&Nystroma. Kenii, która bardzo pozytywnie wybiła się ponad pyszną powtarzalność kenijskich kaw.

Muzycznie wybrałem te dwa utwory. Pierwszy z nich to Clear w którym gościnnie występuje Woodkid. Przyjemne połączenie tanecznej, letniej elektroniki i charakterystycznego wokalu tego francuskiego artysty (o polskich korzeniach!).

Natomiast How Many Times Elderbrooka wpada w klimaty nieco nostalgiczne, melancholijne ale wciąż chilloutowe. Na ciepły, majowy wieczór z kieliszkiem wina bądź szklaneczką whisky i puszczenie wolno swoich myśli.

Natomiast już w następną niedzielę odbywają się Mistrzostwa Polski Aeropress 2016, w Warszawie. We wtorek odbieram kawę do treningów i zaczynam przygotowywać się! Zamierzam tą kawą podbić świat! Albo po prostu spotkać się ze znajomymi i przy okazji zrobić dobrą kawkę. Zajrzyjcie też do stolicy wtedy!