Trochę byłem w rozjazdach, nieco brakowało ciekawostek związanych z kawą, także krótka przerwa w Czarnym Tygodniu była. Jednak teraz nadrabiam zaległości i serwuję Wam świeżą porcję kawowych wieści. Zapraszam!

  1. livestream.com/worldcoffee – Mistrzostwa Świata Baristów – Zakończyły się najważniejsze zawody w świecie kawowym, czyli Mistrzostwa Świata Baristów. Niestety, Agnieszka Rojewska nie zakwalifikowała się do grona najlepszych (choć i tak wielkie brawa za jej występ!), niemniej warto obejrzeć jak wyglądały zmagania najlepszych baristów świata, łącznie ze świetnym występem Tajwańczyka, który sięgnął po złoto.
  2. facebook.com/coffeerepublic2016 – Zawody Coffee Jump – Jeśli się sprężycie, zdążycie jeszcze do nowej kawiarnio – palarni w Warszawie Coffee Republic. Dziś, tj. 2.07, odbywają się tam zawody w formule Coffee In Good Spirits, czyli piękny temat łączenia kawy z alkoholem. Jednak jeżeli nie możecie akurat tam dotrzeć, spokojnie, na blogu będzie relacja.
  3. facebook.com/proinfuzja – Druga runda Pro-Infuzji – Natomiast w następną sobotę, 9.07, w Poznaniu, odbędzie się druga runda polskiej ligi baristów Pro-Infuzja. Przyjedźcie koniecznie!
  4. ineedcoffee.com – O jasnym paleniu – Bardzo ciekawy, dobrze napisany artykuł o trendzie z jasnym wypalaniem kawy, o charakterystyce takiego procesu, właściwościach, problemach, wadach i zaletach. Koniecznie trzeba przeczytać.
  5. rynekkawy.pl – Slowpresso – Na łamach portalu Rynek Kawy przeczytać można o interesującym, polskim pomyśle na kawę – Slowpresso. Jak nazwa wskazuje, ma to być połączenie metody przelewowej ze smakiem i konsystencją espresso. Czy to możliwe?
  6. projektrebel.pl – Wywiad z Rojes – Wywiad ze wspomnianą już dziś Agnieszką Rojewską, nasza utalentowaną i utytułowaną Baristką. Kilku ciekawostek na pewno się stamtąd dowiecie.
  7. tvn24bis.pl – zbyt hipsterska kawa? – Kiedyś pisałem, czy kawa może być zbyt hipsterska. No i jak widać po tym materiale w TVN24 Bis, może. Bo czym jest zdekonstruowana kawa, którą otrzymała jedna z klientek kawiarni w Melbourne? Chyba jest krokiem za daleko.

Ponadto, na blogu zrobiło się trochę bardziej podróżniczo. Możecie przeczytać o tym, co robiłem kawowego w Trieście, a zaraz potem wybrać się do Portugalii, wiedząc jak poradzić sobie tam z kawą.

Muzycznie zaproponuję Wam dziś ponownie coś polskiego. Jakoś mam słabość ostatnio do niektórych, polskich wokalistek. Julia Marcell i Adrew:

Drugą propozycją, choć już nie polską, ale pozostającą w spokojnych, melancholijnych klimatach jest Hope Jordana Maksa:

Udanego, kawowego weekendu!