Przygotowałem dla Was nowy Czarny Tydzień, ale taki kawowy, nie tragiczny. Czyli z dobrymi wiadomościami, smacznymi oraz pachnącymi. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu!

  1. dailycoffeenews – szybkie Cold Brew – Prisma to nie tylko nazwa aplikacji do obróbki zdjęć, która robi w ostatnich tygodniach furorę. To także nowe urządzenie do parzenia kawy na zimno, czyli Cold Brew. Wydawać by się mogło, że tak banalnej metody nie da się jakoś poprawić. W końcu wystarczy zmieloną kawę zalać zimną wodą i zostawić na kilka – kilkanaście godzin, nawet i w słoiku po ogórkach. No właśnie. Czas ma tu kluczowe znaczenie. Dzięki użyciu próżni, Prisma ma za zadanie skrócić czas robienia zimnej kawy nawet do kilkunastu minut!
  2. smartgirlsmakecoffee.tumblr.com – Joanna Alm –  O głównej roasterce szwedzkiego Dropa, Joannie Alm. Warto poczytać! Miałem przyjemność osobiście poznać Joannę kilka lat temu własnie w palarni Dropa. Przemiła, przesympatyczna kobieta z potężną wiedzą o tym, co robi.
  3. sprudge.com – bardzo zaawansowane espresso – Kees van der Westen to firma, która słynie z produkcji bardzo oryginalnych ekspresów ciśnieniowych. Nie tylko pod względem wyglądu rodem ze steampunkowych opowieści, ale i rozwiązań. Najnowszy model posiada grupę zaparzającą wyposażoną w ciekawy system regulowania pre-infuzji. Wszystko po to, żeby z jednej kawy móc wyciągnąć różne doznania smakowe.
  4. bonappetit.com – cascarowy tost – Co raz częściej pojawiają się przepisy wykorzystujące dobrą kawę. Cascarę też (czyli suszone wiśnie kawowca). Jak widać na tym przykładzie, można zrobić cascarowe, maślane tosty. Brzmi dobrze!

Od ostatniego Czarnego Tygodnia pojawiło się kilka nowych rzeczy na blogu. To między innymi dwie recenzje kaw – Meksyku z Johana & Nystroma oraz Kolumbii od Coffee Proficiency, relacja z zawodów Coffee Jump w warszawskim Coffee Republic, a także o moim sukcesie fotograficznym na arenie międzynarodowej.

Nie pozostawię Was także bez muzyki. Ostatnio nie daje mi spokoju, ale tak pozytywnie, najnowszy utwór Taco Hemingwaya – Deszcz na Betonie. Na pewno już się gdzieś z nim zetknęliście, bo bije rekordy popularności wśród udostępniających go znajomych czy na antenie radiowej Trójki. Niesamowicie klimatyczny kawałek!

W nieco innej stylistyce, ale także zapadający w ucho jest utwór Black Man in a White World Michaela Kiwanuki.

Miłego weekendu!